ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Харківській області з’явиться великий сміттєпереробний завод

Велика Епоха

У наступному році в Харківській області побудують великий сміттєпереробний завод загальною вартістю 800 млн грн. Завод буде оснащено електростанцією, яка вироблятиме енергію в ході переробки органічних відходів, повідомляє Status Quo.

#img_center_nostream#Як зазначив заступник голови Харківської облдержадміністрації Євген Шахненко, проект будівництва сміттєпереробного заводу на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів (ТПВ) вже затверджено Кабінетом Міністрів. Початок будівництва заплановано на наступний рік.

У 2008—2012 роках на Дергачівському полігоні пройшла масштабна реконструкція: було розширено площу, поліпшено гідроізоляцію. Поки сміття буде звозитись на полігон. Коли завод буде побудовано, роздільним збором сміття зацікавиться і бізнес, зазначив Євген Шахненко.

Завод оснастять електростанцією, яка вироблятиме електроенергію під час переробки відходів. Цю енергію можна буде продавати за вищими тарифами.

Сюди, після сортування відходів на районних пунктах міста, будуть відправлятися органічні відходи. Але органічні відходи становлять тільки 30% від загального обсягу міського сміття.

А поки повчитися сортуванню сміття можна у жителів японського селища Камікацу, що стане першим у світі, де сміття переробляють на 100%.

В Україні приклад подають жителі Харківської області. У селищі Новопокрівка жителі самі організували прибирання та сортування сміття. У місті Куп'янську почали встановлювати контейнери для роздільного збору, але населення саме займається сортуванням ТПВ в урнах. І на полігон за 10 км від міста звозять тільки органічні відходи.

У світі вже є підприємства, які без шкоди для екології сортують відходи: надсучасний завод із сортування сміття за допомогою води з'явився в Ізраїлі.

Але навіть в умовах квартири можна швидко і дуже просто сортувати побутові відходи, для цього достатньо кількох кроків. Не знаєте, куди здати різні види відходів? Дивіться інтерактивну мапу від «Великої Епохи». Здавайте вторсировину, допоможіть місту стати чистішим і гарнішим!