• Звіт МЕА — люди стали ощадливіше використовувати енергію

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 20 жовтня 2016 року
 

Більшість населення почала розумніше і економніше ставитися до використання енергії та скоротила її потреб на одиницю ВВП у своїх країнах. Люди стали звертати увагу на джерела альтернативної (чистої) енергії, згідно звіту Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

В наш час дуже важливе раціональне використання енергоресурсів, їх енергоефективність

Нові дані МЕА показують, що навіть в умовах високої конкуренції та зростання економіки можна використовувати меншу кількість енергії, не знижуючи продуктивності, пише RenEn.

За підрахунками МЕА, енергомісткість світової економіки (використання енергії на одиницю ВВП) зменшилася на 1,8% у 2015 році. Це говорить про те, що для зростання економіки в наш час потрібно менше енергії, ніж раніше. Досягнення є вагомішим, якщо врахувати, що економія проходила в умовах зниження цін на енергоносії.

Завдяки масштабним стандартам економії паливної ефективності автомобілів, у 2015 році споживання нафти скоротилося на 2,3 млн барелів/день, що приблизно дорівнює 2,5% світовій пропозиції нафти.

У Китаї, в порівнянні з минулим роком, енергомісткість (енергоінтенсивність) знизилася на 5,6%. При цьому використання первинної енергії виросло на 0,9%, а економіка — на 6,9%.

В порівнянні з 2014 роком, то енергоінтенсивність знизилася на 1,5%. Все це говорить про те, що люди стають економнішими і розумніше ставляться до енергії.

Успіхи стали можливими завдяки широким стандартам ефективності, які сьогодні охоплюють 30% споживання енергії в усьому світі. А 16 років тому вони охоплювали не більше 11%. Загальна економія енергетичних витрат в області будівель та промисловості склала $540 млрд.

Але навіть таких обнадійливих даних ще недостатньо для досягнення кліматичних цілей, які зафіксовані в Паризькій угоді. Для їх здійснення, енергомісткість світової економіки повинна знижуватися більш швидкими темпами — щороку на 2,6%. І до 2040 року 1/3 викидів парникових газів мусить припасти на ефективність використання енергії.

Розумне використання енергії та перехід на альтернативні «зелені» джерела, які дозволяють виробляти чисту енергію без шкоди навколишньому середовищу, вже сьогодні реалізують у багатьох країнах. Через 30 років європейці перейдуть на «зелену» енергію, і українці намагаються не відставати від цього процесу: у багатьох містечках і селах встановлюють сонячні батареї і значно економлять на енергоресурсах.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...