• Киянин створив смарт-теплицю, яка сама вмикає полив і підживлення рослин

  • Алина Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 28 жовтня 2016 року

Українець Володимир Козеровський створив зразок смарт-теплиці, якою можна керувати з телефону. Автоматизована теплиця сама контролює полив і підживлення рослин, і стане корисною для власників невеликих оранжерей і комплексів теплиць.

Розробка «розумної» теплиці киянина Володимир Козеровського в цьому році була відзначена нагородою на Всеукраїнському конкурсі інноваційних агропроектів AgroChallenge, повідомляє AgroPortal.

Основа смарт-теплиці — це комплекс системи управління, який складається з контролера клімату, розчинного вузла і системи інформування про НС.

За словами творця, теплиця складає поживну суміш для поливу з оптимальним рівнем pH і кількістю добрив, програмує полив рослин в залежності від часу або від даних вимірювань вологості ґрунту.

Управляти системою можна з будь-якого мобільного телефону. Таким чином, щоб одночасно обслуговувати кілька об'єктів, досить лише одного технолога.

Можливий також віддалений моніторинг і збір аналітики. Користуючись цією інформацією, можна зробити більш точні прогнози щодо врожайності теплиці і ефективності бізнесу.

За словами творця, «розумні» теплиці мають більший потенціал для вдосконалення, ніж звичайні. Але на відміну від українських розробок, закордонні занадто дорогі для багатьох малих підприємств.

Сьогодні зразки смарт-теплиці вже проходять випробування на декількох об'єктах. З урахуванням побажань перших споживачів, авторська команда проводить вдосконалення системи.

А в пустелі Австралії з'явилася найбільша еко-ферма з цілорічного вирощування томатів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...