ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Розроблено сонячні батареї, що добувають питну воду з повітря

Велика Епоха

Команда стартапа з Арізони створила сонячні батареї New Source, які допомагають отримати придатну для пиття воду з повітря. Ця розробка буде корисною як для жителів регіонів без міського водопостачання, так і для тих, хто змушений користуватися неякісною проточною водою або купує у пляшках.

#img_center_nostream#Сонячні батареї New Source здатні швидко зібрати воду з повітря, очистити її і мінералізувати, повідомляє Еconet.

Як каже голова стартапу Коді Фрізен, у його команди не було мети створити революційний технологічний продукт, адже отримувати воду з повітря може навіть кондиціонер. Головна відмінність Zero Mass Water — це висока ефективність і незалежність від інфраструктури, що є важливим для багатьох країн, що розвиваються.

Як працює механізм?

#img_center_nostream#Воду з повітря збирають за допомогою спеціального матеріалу. Цей процес природний і нагадує той, коли гігроскопічна речовина (наприклад, цукор), залишений у незакритій банці, за високої вологості втрачає крихкість і перетворюється на грудку.

За рахунок енергії від сонячних панелей рідина витягується з матеріалу. На наступному етапі проводять випаровування води, це дозволяє видалити всі домішки. Виходить дистильована вода, яку збагачують Са і Mg під час перегонки через мінеральний блок.

#img_center_nostream#Щоб забезпечити чистою питною водою з New Source родину з 4 людей, буде достатньо 1 сонячної батареї. Для великих підприємств або лікарень потрібно буде кілька блоків.

Сьогодні перші тестові установки New Source вже працюють у США, Мексиці, Еквадорі та Йордані. Наступного року команда планує збільшити масштаб системи, використовуючи той самий принцип.

Ще один пристрій з отримання води з повітря отримав назву вітряної турбіни WaterSeer.