ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вчені розробили довговічний та дешевий цинк-іонний акумулятор

Велика Епоха

Канадські вчені створили надійний цинк-іонний акумулятор. Завдяки невисокій ціні та великий довговічності він зможе замінити поширені сьогодні літій-іонні батареї. Ще один плюс розробки — вона зробить простішим перехід на альтернативні джерела енергії — сонячні та вітряні електростанції.

#img_center_nostream#Розробниками цинк-іонної батареї стали хіміки з Університету в Ватерлоо, повідомляє Еnergy Fresh. Для створення батареї використовувалися нетоксичні і негорючі матеріали електродів і нейтральний соляний розчин. Пристрій має хороші характеристики: велику місткість, високу оборотність і швидкість. Ємність батареї знижується до 80% при більш ніж 1000 циклах зарядки і розрядки. Очікувана енергощільність — 450 Вт/л.

За оцінками вартість такого акумулятора буде в 2 рази менша літій-іонних батарей, які використовуються сьогодні.

Як говорять учені, основні переваги цього акумулятора — менша вартість, довгий термін служби і абсолютна безпека — все це відповідає ринковим запитам у відновлюваній енергетиці.

Нова батарея знайде застосування в електромережах для акумуляції енергії, що генерується сонячними і вітроелектростанціями.

Раніше «Велика Епоха» розповідала про прозору деревину, яка замінить скло.