ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

100% перехід на «зелену» енергетику відбудеться до 2050 року

Велика Епоха

До 2050 року 47 країн світу повністю перейдуть на «зелену» енергетику від альтернативних джерел. Таке рішення було прийняте на міжнародних кліматичних переговорах ООН зі зміни клімату.

#img_center_nostream#Раніше Швеція, Норвегія, Німеччина та інші країни ЄС оголосили про такий самий намір. Що стосується Мексики, США і Канади, то до 2025 року вони планують досягти 50% виробництва «зеленої» електроенергії.

Сонячні електростанції та вітрогенератори дозволяють отримувати поновлювану енергію без загрози для довкілля. Тому така енергія є чистішою.

Як кажуть фахівці, наш час — це той переломний момент, коли відновлювальна енергетика вже стає дешевше за атомну та вугільну. І взятий курс переходу на чисту енергію вже ніщо не може змінити.

Зараз в Україні частка поновлюваних джерел становить не більше 6% від загального енергоспоживання. Але до 2020 року планується довести цей показник до 11%, повідомляє Національний екологічний центр України.

Прискорення переходу України на «зелену» енергетику стимулюють такі негативні чинники, як нестача вугілля і висока вартість атомної енергетики.

На кліматичних переговорах намагалися детально прописати цілі та джерела виділення $100 млрд/рік на проекти скорочення викидів в країнах, що розвиваються. Оскільки Україна не входить до групи розвинених країн, від неї не очікується виділення фінансування як від донора.

Голова робочої групи неурядових організацій України з питань зміни клімату Ілля Єременко каже: «Україна подала в Паризьку угоду цілі, які дозволяють підвищувати викиди на 40% від рівня 2012 до 2030 року. Абсурдно просити кліматичні гроші на збільшення викидів».

Як кажуть експерти, важливо, щоб ті процеси планування енергетичної, транспортної та кліматичної стратегії, які відбуваються зараз у нашій країні, були узгоджені між собою і відповідали цілям Паризької угоди. Це посилить національний внесок у Паризьку хартію.

Щоб полегшити перехід на альтернативну енергію, розроблено закон, який дозволить купувати сонячні панелі зі знижкою. Також діють «зелені тарифи», за якими можна продавати надлишки електрики державі за вищими цінами, як це робить житель столиці Віталій Несенюк.

Деякі ініціативні українці своїми руками розробляють подібні пристрої. Наприклад, житель Тернополя створив вітрогенератор і економить на газі. А 18-річний студент Михайло Литовченко створив електростанцію, яка виробляє енергію від хвиль.