ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як селище на Київщині вирішує проблеми стихійних звалищ

Велика Епоха

В одному із селищ Київської області вже й не можуть згадати, що таке стихійні звалища та сміття на вулицях. Завдяки свідомим жителям і комунальникам, у селищі сортують і своєчасно вивозять сміття, ремонтують дороги.

#img_center_nostream#Село Бобриця знаходиться за 35 км від Києва і майже повністю оточене лісами. Тут проживає близько 1000 людей. Сьогодні в Бобриці не знайти жодного стихійного сміттєзвалища, а жителі селища самі підтримують чистоту на вулицях. Допомагають їм у цьому і місцеві комунальники, розповідає Еcotown.

Двічі на рік у селищі проводять санітарну обрізку дерев, регулярно стрижуть газони і стежать за узбіччям доріг. 97 сімей Бобриці підписали з комунальним підприємством офіційний договір щодо збирання та вивезення сміття на полігон.

Збір сміття проводиться наступним чином: у магазинах селяни купують спеціальні марковані пакети для сміття вартістю 20 грн. на 110 л і 10 грн. на 65 л. Відходи складають у ці пакети і виставляються на узбіччя доріг біля свого будинку. 2 рази на тиждень трактор збирає їх.

У Бобриці також встановлені урни для роздільного збору макулатури і пластика. Раз на 2 тижні спеціальна машина збирає цю вторсировину.

Що стосується будівельного сміття, яке не приймає жоден полігон, його використовують із користю: ​​сортують, відокремлюють пластик і дерево, решта йде на місцевий ремонт доріг.

#img_center_nostream#За своїми можливостями, кожного місяця жителі селища добровільно перераховують комунальному підприємству 50—250 грн. Нещодавно Бобрицький технопарк оновився: купили міні-трактор, бензотример, плуг та іншу необхідну техніку.

У планах на майбутнє — облаштувати в Бобриці велодоріжки, зробити алеї та клумби, встановити освітлення на центральних вулицях.

Бобриця — не єдине селище, де місцеві жителі свідомо підходять до чистоти і роблять все для свого комфортного проживання. У Новопокрівці, що в Харківській області, регулярно проводяться суботники з прибирання території та вивезення сміття. А в Одесі мешканці багатоповерхівки створили бібліотеку і спортмайданчик на гроші від здачі вторсировини.