• Київ може стати першим українським містом, де переробляють поліетиленові пакети

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    П'ятниця, 18 листопада 2016 року

Підприємство «Київміськвторресурси» продемонструвало, як із пластику отримують сировину, придатну для вторинного виготовлення виробів з пластмаси. Це надає можливості для зменшення енерговитрат, кількості брудних стічних вод, викидів шкідливих речовин в атмосферу під час отримання первинного продукту та зниження шкоди, яку спричиняє пластик у водоймах та ґрунті.

Столичний інноваційний пілотний проект у сфері поводження з відходами може стати постійним. В рамках проекту з 1 листопада підприємство «Київміськвторресурси» розпочало прийом поліетиленових пакетів у населення. За умови, що за місяць підприємству вдасться зібрати близько ста тонн пакетів, проект запрацює на постійній основі.

Київ може стати першим містом в Україні, де впровадять програму роздільного збору сміття. Зокрема, планується регулярно збирати таке нерентабельне сміття, як поліетиленові пакети.

Як зазначив помічник директора підприємства «Київміськвторресурси» Сергій Волков, програма запрацює в тому випадку, якщо за місяць в столиці зможуть зібрати близько ста тонн поліетиленових відходів.

«Якщо, починаючи з 1 листопада, за місяць ми зможемо зібрати понад ста тонн поліетиленових пакетів, а на виході отримати 80 тонн агломерату, то це буде означати рентабельність цієї програми, — зазначив Сергій Волков — «Тоді програма запрацює на постійній основі. Головна відмінність проекту в тому, що він буде працювати без навантаження на міський бюджет».

Після переробки пакетів і пластикових пляшок виходять напівфабрикати для виготовлення різноманітної полімерної продукції.

У Києві на даний час функціонує близько шестисот пунктів з прийому відходів. Але як повідомила повноважний представник вищого керівництва підприємства «Київміськвторресурси» Ольга Малахова-Чуднер, близько 90 відсотків з них працюють нелегально.

«Ніколи нелегальні пункти не братимуть поліетиленові „куль очки“, тому що у них немає технологій для переробки, а також це збитково», — зазначила Ольга Малахова-Чуднер.

При цьому представник вищого керівництва відмітила, що «Київміськвторресурси» сплачує понад мільйон гривень податків до бюджету на відміну від нелегальних пунктів прийому, які не сплачують податки взагалі.

Поки проект зі збору поліетиленових пакетів у Києві для «Київміськвторресурси» є збитковим через те, що такий вид сміття є легким і займає великі об´єми, а вартість його транспортування перевищує одержуваний прибуток від його переробки. Однак, як сказала Ольга Малахова-Чуднер, для підприємства участь у проекті — це капіталовкладення в інноваційне майбутнє міста без сміття.

Інновація проекту полягає в тому, щоб в кожному пункті прийому відходів можна було здавати у відсортованому вигляді весь комплекс відходів, який тільки можливо переробити.

«Чому важливо, аби макулатура, пляшка чи склобій на місце сортування приїхали окремо? Тому що якщо, наприклад, макулатура була у сміттєвому баку разом з іншим сміттям, то вона буде із залишками їжі. У пресованому вигляді така макулатура може зберігатися один-два тижні, а потім збільшується її запальність, — зазначив депутат Київської міської ради Олег Костюшко. — Тому дуже важливо, щоб окремо збирався картон, окремо білий папір, окремо пластикова пляшка і т.д.».

Аби мотивувати населення сортувати сміття і здавати у відповідні пункти прийому відходів, підприємство «Київміськвторресурси» готове фінансово заохочувати громадян. Здаючи на переробку навіть таке практично збиткове сміття, як поліетиленові пакети, кияни будуть отримувати гроші. Ціни коливаються від 50 копійок до 15 гривень за кілограм відсортованих відходів у залежності від виду та об´єму. Загалом «Київміськвторресурси» приймає 26 видів відходів. В Києві розташовано понад сто пунктів прийому відходів від підприємства і у планах встановити ще близько 50-ти.

Варто зазначити, що Київ щорічно накопичує понад один мільйон тонн сміття, з яких завод «Енергія» може переробити 250 тис. тонн. Решта 750 тисяч йдуть на звалища для заховання.

Якщо спробу позбавити Україну від шкідливого сміття зі збитком на себе беруть підприємства, то населенню це зробити простіше, зокрема, намагатися не використовувати поліетиленові пакети, або здавати їх в спеціальні пункти прийому, які відмічені на мапі «Великої Епохи».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...