ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Щороку забруднене повітря вбиває тисячі українців — дані ВООЗ

Велика Епоха

Україна займає перші позиції серед країн з високими показниками смертності населення від забрудненого повітря. Токсичні викиди в атмосферу щорічно вбивають тисячі українців.

#img_center_nostream#Дослідження, проведене Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) показує, що 4 роки тому складна екологічна ситуація стала причиною смерті 54507 українців, повідомляє «Новое Время». За рівнем смертності населення від забрудненого повітря Україна займає 1-е місце: 120 людей на кожні 100 тисяч.

Навіть у Китаї, де рівень смертності становить 76 осіб на кожні 100 тисяч, цей показник нижчий. Але за кількістю смертей від забрудненого повітря він, як і раніше, займає першу позицію. Щорічно в Китаї від токсичності повітря вмирає 1 млн осіб.

А ось Ісландія і Канада — країни з найчистішим повітрям: тут рівень смертності не перевищує 6 і 5 людей на кожні 100 тисяч.

Крім Китаю та України, до десятки країн з високими показниками забруднення повітря входять: Індія, Болгарія, Латвія, Росія, Угорщина, Боснія і Герцеговина, Грузія, Білорусь.

#img_center_nostream#Для країн колишнього СРСР причина такої катастрофічної ситуації пов'язана з застарілими технологіями виробництва, які використовуються на підприємствах, пише видання. Для багатьох підприємств через фінансові труднощі сучасні технології та системи очищення залишаються недоступними.

Ускладнюють ситуацію і прості українці, які щоосені палять багаття з опалого листя, трави, сміття. Все це призводить до викидів у повітря чадного газу, канцерогенних сполук і важких металів, відзначає «Новий час». Під час спалювання страждає не тільки повітря, а й ґрунт, в якому гинуть корисні мікроорганізми.

У світі вже створені сучасні технології, які використовують які, можна перетворити сміття на багатство для міста. На ізраїльському заводі з переробки сміття всі відходи проходять сортування, ретельно переробляються і нічого не викидається в навколишнє середовище. Цей унікальний завод виробляє для себе енергію зі сміття. Хорошим прикладом для українців може стати і досвід Новопокровки.