ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Стихійні звалища загрожують одному з найкрасивіших місць України

Велика Епоха

На Косівщині, в одному з найкрасивіших місць України, стихійні сміттєзвалища перетворюються на справжню екологічну катастрофу. Місцеві жителі намагаються вирішити цю проблему власними силами.

#img_center_nostream#Косівщина знаходиться у самому серці Карпат. Тут немає ні сміттєпереробного заводу, ні полігону, і Косівщина потопає у стихійних звалищах, розповідає Еconews.

Раніше сміття з Косівщини звозили на Грабовецький полігон у Львові, але після трагедії Коломия перестала приймати сміття з територій за межами свого району.

З кожним днем ​​на Косівщині виникають все нові стихійні звалища, які забруднюють річки, водою яких користуються близько 1/3 місцевих жителів. Вода використовується не тільки для технічних потреб, але і для пиття і купання. Тут часто хворіють люди, а риба гине. В жахливому стані знаходяться не тільки річки, а й усі зелені зони.

Поки сільська влада намагається знайти вихід з ситуації, що склалася, місцеві жителі шукають свої способи допомогти Косівщині.

Роман Лукачук сортує відходи та здає вторсировину (пластмасу, скло тощо) на переробку. Але, як каже Роман, поки така ініціатива отримує підтримку тільки на рівні сільської ради.

З проблемою стихійних звалищ зіткнулися і жителі Новопокровки Харківського району. Для вирішення проблеми ініціативні покровчани вирішили одночасно з прибиранням територій сортувати сміття і здавати до пунктів прийому. З кожною акцією до них приєднується все більше небайдужих жителів. Ще один приклад: мешканці одеської багатоповерхівки облаштували у під'їзді спортивний майданчик і невелику бібліотеку на гроші, отримані від здачі вторсировини.

Для України проблема сміттєвих полігонів і звалищ представляє одну з найгостріших. Чи зможуть українці перейняти досвід Польщі та інших країн у питанні утилізації відходів, чи скористаються рекомендаціями ЄС або чекатимуть обіцяних змін від влади — покаже час.

А поки кожен може почати з себе, не кидаючи сміття на вулиці, сортуючи вдома відходи і здаючи їх на переробку до пунктів прийому.