ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як обігріти будинок за допомогою альтернативного опалення?

Велика Епоха

Якщо у вас немає можливості під'єднати приватний будинок до систем газо- або енергопостачання, на допомогу прийдуть альтернативні способи опалення, в тому числі й біопаливні. Як вибрати джерело тепла для будинку, читайте далі.

#img_center_nostream#Під «альтернативними джерелами тепла» розуміються різні способи і технології обігріву, засновані на використанні енергії вітру, сонця, землі, згоряння палива (рідкого або твердого, біопалива).

Як зігрітися взимку: альтернативні джерела тепла

1. Котел на біопаливі. Цей варіант підійде не тільки для приватного будинку, а й для квартири. Як паливо використовуються пелети або брикети, виготовлені з рослинної сировини: лушпиння насіння, тирса, листя дерев і т.п. Завдяки високій тепловіддачі (6—8 тис. Ккал/кг), біопаливо є ідеальною заміною газовому опаленню. До слова, біопаливні брикети можна робити самим навіть в умовах квартири, про це розповідає Максим Сорока з Національного екологічного центру України.

#img_center_nostream#Котел для спалювання біопалива має високий ККД і автоматичну систему управління. Крім біопалива, він працює і на дровах, вугіллі, вугільних брикетах.

Одноконтурні котли використовуються тільки для опалення, а для підігріву води знадобиться двоконтурний.

2. Сонячний накопичувач енергії. Сонячний колектор відрізняється від сонячної батареї: він концентрує енергію сонця і направляє її на нагрівання води, повітря, олії або іншого теплоносія. Теплоносій циркулює в колекторі, нагрівається, тепло передається в резервуар-накопичувач.

#img_center_nostream#Сонячний колектор для нагрівання води можна зробити своїми руками.

За допомогою бюджетного нагрівача за $50 також можна опалювати будинок.

#img_center_nostream#

3. Теплові насоси використовують природну теплову енергію ґрунту, наземних і підземних вод, повітря. Через капілярний отвір фреон потрапляє в випарник, де випаровується через різке зниження тиску. Нагріті геотермальними водами стінки випарника віддають тепло холодоагенту. Компресор нагріває холодоагент до 85—125 °С і виштовхує його в конденсатор, тепло надходить в опалювальний контур. Температура холодоагенту знижується, він знову стає рідиною. Процес повторюється.

4. Водневий котел працює на тепловій енергії від воднево-кисневої реакції, під час якої утворюються молекули води і виділяється тепло з одночасним виділенням значної кількості тепла (до 40 оС).

5. Інфрачервоний (ІЧ) випромінювач — еко-обігрівач, який підійде для обігріву приміщення будинку, виробництва або офісу. Види ІЧ обігрівачів: підлогові, настінні, спрямовані. Як підлоговий обігрівач (т.зв. «тепла підлога») зручно використовувати ІЧ плівку, яка укладається на шар підкладки (лавсанового, фольгованого прошарку). Плівку приклеюють скотчем, з'єднують контакти. Зверху на ІЧ плівку кладуть шар ламінату, паркету або лінолеуму. Плиткове покриття не підходить для цього способу обігріву. Це досить швидкий і простий спосіб організації обігріву приміщення.

#img_center_nostream#Перевага ІЧ обігрівачів — це локальність нагрівання: вони можуть обігріти конкретні частини приміщень або навіть людей, що працюють на відкритому повітрі. Робота ІЧ випромінювача заснована на передачі теплової енергії у вигляді інфрачервоного випромінювання предметів, які нагріваються і віддають спрямоване тепло в повітря приміщення і т.п. ІЧ обігрівачі дозволяють обігрівати тільки задану площу, що дуже економно.

6. Електричні котли — на сьогодні це відносно недорогий спосіб опалення. Фахівці допоможуть зробити розрахунок достатньої потужності обладнання для заданого приміщення. До плюсів електрокотлів відносять невеликі габарити, відсутність необхідності в витяжках і т.п.

За матеріалами Еconet.

Але який би спосіб обігріву свого будинку ви не вибрали, питання економії буде завжди актуальним. Дізнайтеся, як правильно економити на опаленні, і як дешевше гріти воду — на газі чи в електрочайнику.