• Щепниця — незамінне пристосування у поході

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 15 вересня 2016 року

Щепниця — міні-піч, яка стане незамінною в поході. За її допомогою можна нагріти воду, приготувати чай, або підігріти їжу. Щепниця проста у виготовленні, її можна зробити своїми руками, або придбати.

Щепниця може працювати практично на будь-якому пальному. Це особливо важливо під час відпочинку на природі або в поході, коли складно знайти дрова, або не можна розпалювати багаття. За допомогою щепниці можна нагріти воду, зробити чай або заварити локшину.

Як зробити щепницю з консервної банки

Найпростіше зробити щепницю з консервної банки, наприклад, з-під тушонки або консервованих фруктів.

  • За допомогою дриля або шила та молотка знизу банки робимо отвори для вентиляції повітря.
  • Збоку банки вирізаємо віконце, через яке можна буде підкладати дрова.
  • На бічній поверхні робимо дірки для надходження повітря.
  • Щоб кухоль не провалювався в банку, робимо невеликі отвори з протилежних сторін банки і вставляємо тонкі металеві прутики. Вони будуть підтримувати кухоль під час нагрівання.

А тут можна подивитися, як працює ця міні-піч в реальних умовах.

Інші види щепниць

Фото: forestgnome.ruЩепниця зі сталі, яка є в продажу, може працювати як на дровах, так і на рідкому паливі. Складається з 5 частин: верхня частина — з подвійними стінками, нижня частина, дно, верхня та нижня половини. У верхній частині на ніжках встановлюється кухоль або каструлька.

Існують також розкладні щепниці, які збираються з частин: дно, решітка, стінки, опори, «двері». Перевага такої міні-печі — вона не займає багато місця, її зручно брати з собою.

Дізнайтеся також корисні поради з виживання в екстремальних умовах.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...