• Робимо міні-гідроелектростанцію з пластикових тарілок і пляшок

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 22 серпня 2016 року

Всього кілька пластикових тарілок і пляшок, трохи дроту і вправності — і ви зможете створити міні-гідроелектростанцію, енергії якої вистачить для зарядки гаджета або роботи світлодіодної лампи. Про цю цікаву міні-ГЕС розповідає Еconet.

Томас Кім (Thomas Kim) винайшов гідроагрегат, який може зарядити смартфон або світлодіодну лампу в подорожі або далеко від цивілізації.

Для створення міні-ГЕС досить двох одноразових тарілок, кількох пластикових пляшок і дроту. З тарілок робиться водяне колесо, що обертає вал трифазного крокового двигуна, який виробляє електрику. Струм проходить через випрямлювач напруги, відбувається перетворення змінного струму на постійний — необхідний для зарядки гаджета.

Якщо в пристрій вбудувати стабілізатор напруги та роз'єм USB, то це дозволить вберегти телефон від пошкодження. Вихідна напруга пристрою становить приблизно 10 В — цього достатньо для зарядки смартфона або роботи невеликого світлодіода.

Якщо у вас є доступ до проточної води, спробуйте зробити міні-ГЕС. Це стане цікавим і корисним способом, як за мінімальних витрат використовувати поновлювані джерела енергії для живлення невеликих систем освітлення або акумуляторів.

Раніше «Велика Епоха» розповідала про міні-турбіну Estream для підзарядки гаджетів у поході.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...