• Заощаджуємо воду в побуті — 10 простих правил

 • Аліна Танько | Велика Епоха
  Вівторок, 30 серпня 2016 року

Економне використання води — це не тільки турбота про сімейний бюджет, але й дбайливе ставлення до природи. Про ефективні способи економії води у побуті розповідає Veda.

На перший погляд може здатися, що в загальній сумі щомісячних комунальних платежів оплата за воду не така велика, як плата за електрику або газ. Але, в перерахунку на рік, гроші, які доведеться викласти за воду, будуть чималими. А тепер уявіть, що, дотримуючись деяких нескладних правил, цю суму можна зменшити у 2—3 рази.

Прості правила ефективної економії води у побуті

 1. Вчасно усувайте усі несправності сантехніки, відремонтуйте або замініть всі крани, з яких тече вода. Коли з крана капає, то втрачається до 24 л води на добу (720 л на місяць), а якщо тече струмком — 144 л на добу, (тобто до 4000 л води на місяць).
 2. Не забувайте щільно закривати кран.
 3. Користуйтеся душем замість ванни. На 5-хвилинний душ потрібно до 50 л води. А щоб наповнити ванну — до 200 л.
 4. Не використовуйте проточної води під час миття посуду. Це значно збільшує витрати води та мийних засобів. Закриваючи кран між обполіскуванням посуду, ви значно знизите витрати води.
 5. Використовуйте насадки-розпилювачі на кранах — це допоможе скоротити споживання води.
 6. Закривайте кран, коли чистите зуби. Щоб прополоскати рота, використовуйте воду зі склянки. Це може заощадити до 45 л води.
 7. Користуйтеся двома режимами зливу для бачка унітазу. Якщо така система не передбачена, наповніть 2-літрову пластикову пляшку водою та помістіть в бачок. Цей «пристрій» дозволить заощадити до 20 л чистої води на день.
 8. Не мийте овочі та фрукти під проточною водою. Замість цього скористайтеся мискою. Щоб наповнити велику миску, знадобиться до 3 л води, а при проточному митті щохвилини втрачається до 15 л води.
 9. Не розморожуйте продукти під струменем води.
 10. Максимально використовуйте сучасну побутову техніку та сантехнічні пристрої. Ручне прання білизни більш витратне, аніж за допомогою пральної машини. Те ж можна сказати й про посудомийну машину: вона економить до 2/3 води, яка витрачається під час ручного миття посуду.

Ці правила будуть корисними як дорослим, так і дітям, яких з дитинства важливо вчити піклуватися про планету.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...