ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вже з листопада українці можуть отримувати нові пластикові паспорти

Велика Епоха

Державна міграційна служба (ДМС) України з 3 листопада 2016 року почала видавати громадянам паспорти у вигляді пластикової картки з електронним носієм. Такий паспорт може використовуватися як «електронний ключ до держпослуг» і дозволить користуватися сучасними технологіями, а також отримати доступ до нових видів державного сервісу.

#img_center_nostream#Паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм у вигляді пластикової картки, який поступово замінить звичайні паспорти, виконує основні функції:

• ідентифікації,

• аутентифікації,

• електронний цифровий підпис.

Раніше паспорт-карту могли отримати не всі, а тільки ті, хто оформляє цей документ вперше, повідомляє Itc. Але після затвердження Кабміном постанови №745, це можливо вже для кожного українця.

Тепер новий паспорт зможуть отримати:

  • ті, які досягли 14 років (як перший паспорт);
  • ті, які досягли 25 або 45 років;
  • ті, кому потрібно поміняти документ через зміну імені/прізвища;
  • ті, кому потрібно оформити новий документ у зв'язку з псуванням/втратою.

Тимчасово, у зв'язку з нестачею обладнання, паспорт-карту можуть видавати не у всіх відділеннях ДМС. Тут можна дізнатися, в яких відділеннях можна отримати паспорт нового типу.

До кінця року планується закупити обладнання для всіх відділень міграційної служби, щоб спочатку нового року громадяни могли отримати його вільно.

«Заміна старого паспорта на нове пластикове посвідчення — справа абсолютно добровільна, законом України передбачено 5-річний перехідний період», — пише Арсен Аваков на своїй сторінці у «Фейсбуці».

Нагадаємо, що тепер паспорт громадянина України видається з 14 років. Через 4 роки його потрібно поміняти, а надалі — кожні 10 років.

Дуже багато країн переходить на цей вид ідентифікації громадян, але в інтернеті попереджають про ненадійність такого типу документів. Першим у 2000-му році електронні паспорти ввів для своїх жителів Сінгапур.

Щоб краще дізнатися про те, що таке паспорт у вигляді пластикової карти, подивіться відео від міграційної служби України.

Нагадаємо, що відділення Міграційної служби оформляє закордонні паспорти з біометричними даними з 1 січня 2015 року.

Дивіться також: КМДА продовжує прийом проектів щодо поліпшення міста.