• Як утеплювати житло правильно і навіщо потрібен енергоаудит

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 1 листопада 2016 року

Незабаром для українців проведення енергоаудиту житла за рахунок самих мешканців стане обов'язковим. Як подбати про утеплення житла, з чого почати і як не витратити гроші надаремно?

«Енергозбереження», «енергоефективність» — останнім часом ці та подібні терміни все частіше можна побачити у пресі та інтернет-статтях. Але по-справжньому розбираються в тому, як домогтися максимального енергозбереження, щоб платити менше за енергоносії, на жаль, далеко не всі.

Заміна звичайних вікон на металопластикові — це ще не гарантія того, що в будинку буде тепло. За словами експертів, у багатьох випадках гроші вкладаються безрезультатно.

Приклад тому — жителі багатоквартирного 5-поверхового будинку в Полтаві. Для збереження тепла в будинку планувалося утеплити фасад і замінити вікна в під'їзді.

Однак енергоаудит будинку показав, що вікна і фасад не є такими сильними стоками тепла, як підвал. Тепловізорний аналіз тепловтрат показав, що стіни будинку досить теплі, і вікна також досить утримують тепло. А ось підвал з тепловими мережами — причина найбільших тепловтрат.

Реальні втрати тепла найкраще фіксуються з настанням холодів, коли на вулиці буде 0С і нижче. Тобто, коли температура повітря істотно відрізняється від температури будинку. В цьому випадку енергоаудит покаже найвірніші значення.

До слова, іноді результати енергоаудиту виходять досить несподіваними. Наприклад, тепловізор показує, що старі вікна досить добре тримають тепло, а нові металопластикові (однокамерні або неякісні) — погано. Те ж можна сказати і про стіни, які розрізняються кладкою. Тонкі стіни в під'їздах — головні причини тепловтрат. Також часто тепло виходить через неякісно вставлені вікна, через стики між утепленими і не утепленими квартирами.

За словами фахівців, енергоаудит допомагає людям краще розуміти проблеми, які є в будинку і ставити перед собою правильні завдання.

За матеріалами: Еnergolife.

Щоб допомогти українцям вирішити питання утеплення житла, вже другий рік проводять конкурс «Найбільш енергоефективний споживач енергоресурсів». Жителі багатоповерхівок з ОСББ також отримають «теплий» кредит на утеплення житла, а 62 житлових будинки у столиці України отримають міські гранти на проекти з енергоефективності.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...