• Як взимку виростити овочі в квартирі

  • Дінара Польшакова | Велика Епоха
    Середа, 5 жовтня 2016 року

Скоро настануть зимові холоди, і щоб не нудьгувати за літом можна прямо у себе в квартирі влаштувати зимовий сад або навіть городик. У домашніх умовах можна вирощувати трави, овочі та квіти в будь-який час року і, в більшості своїй, це не вимагає багато часу та зусиль. Деякі вже існуючі технології допоможуть впоратися з цим завданням навіть початківцю садівникові.

Домашній сад Windowfarms

Віконну ферму Windowfarms вперше розробила дизайнер Брітта Райлі з Нью-Йорка, яка хотіла вирощувати зелень та овочі в будинку. Однією з причин створення цього методу послужило і її бажання підтримати мікроклімат в своїй маленькій квартирі. Так як методика часткового вирощування продуктів харчування вдома є одним з кращих способів підтримки комфортного стану середовища для людини - так вважає американський експерт, публіцист та активіст здорового харчування Майкл Поллан.

Так можна виростити: капусту, буряк, горох, суницю, салат, базилік. Город не вимагає багато місця і поміщається прямо на вікні, завдяки вертикальним ємностям з рідким ґрунтом, який розташований в ряд на однаковій відстані.

Ця конструкція збирається з акваріумного насоса і пластикових пляшок. За допомогою акваріумного насоса і тонких трубочок живильний розчин подається з нижнього резервуара до коренів рослин в пляшках і знову надходить в нижній резервуар, а потім знову йде вгору по тій же схемі.

Щоб забезпечити рослини повноцінним харчуванням, потрібно час від часу оновлювати розчин, додавати воду і промивати систему.

Сад в приміщенні від компанії IKEA

Застосовуючи цей метод, можна виростити салати і пряні трави у себе в квартирі, і для цього буде потрібно:

1) установка з підсвічуванням;

2) прорастітель з кокосовими таблетками;

3) насіння;

4) горщики;

5) камінчики для дренажу;

6) добрива.

На початку для пророщування рослин необхідна таблетка. А потім готову розсаду в горщиках потрібно помістити в установку, яка містить живильний розчин, завдяки якому рослина отримує необхідне харчування.

Домашній сад від Herbie

Простий, стильний та інтелектуальний домашній сад освіжить будь-який інтер'єр. Він підходить для трав, овочів та квітів. Система Herbie забезпечує рослинам ідеальні умови розвитку і не вимагає навичок садівництва.

Технологія Herbie полягає у використанні спеціальної світлодіодної лампи і гідропоніки (спосіб вирощування рослин в штучному середовищі без ґрунту).

Доглядати за таким городом просто: потрібно лише іноді підливати воду, раз в три тижні міняти її та поповнювати резервуар розчином, який сприяє зростанню овочів та квітів. Таким чином, рослини будуть отримувати все необхідне, навіть якщо вам доведеться виїхати у відпустку.

Цей домашній сад створений відомим дизайнером Мікаелом Еріксоном з кращої шведської студії дизайну Top Notch, спеціально для фінської компанії Tregren.

Click and Grow

Click and Grow в перекладі з англійської означає - натисни і вирости. Це розумний сад для «ледачих» садівників, який дозволяє вирощувати ряд культур і майже не витрачати зусиль. Все, що потрібно - це доливати воду час від часу, коли про це нагадає «розумний» сад, і рослини виростуть здоровими.

Картридж, всередині якого знаходяться насіння та живильний розчин, ставиться в основний блок пристрою. Потім в нього потрібно залити воду і запустити програму. І далі пристрій сам починає стежити за процесом зростання.

Засновник даної технології - диригент оркестру естонець Матіас Лепп. Інтерес до рослинництва у нього виник після прочитання статті про технології NASA, яка дозволяє вирощувати рослини в космосі.

Автор сподівається, що в майбутньому вирощувати овочі у себе вдома буде не дорожче, ніж купувати на ринку або в магазині.

За матеріалами ikea, tregren, clickandgrow, windowfarms

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...