ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Україні з´явився завод з переробки люмінесцентних ламп

Велика Епоха

Біля Львова в селі Кам'яне почав працювати завод з безпечної переробки люмінесцентних ламп і ртутних термометрів. На сьогодні цей завод — єдиний в Україні, де може перероблятися це небезпечне сміття.

#img_center_nostream#Завод належить місцевому КП «Зелений Львів». Загальна вартість проекту склала €1,3 млн. 89% цієї суми склали гранти від ЄС, і 11% — кошти від міської влади, повідомляє телеканал ZIK.

Як розповідає керівник заводу Андрій Галушка, на реалізацію цього проекту пішло 2 роки. Була замовлена ​​лінія МRТ System International шведського виробництва для переробки ртутних ламп, і в жовтні минулого року її ввели в експлуатацію.

Протягом року лінія тестувалася: утилізували понад 8 тис. люмінесцентних ламп, які здали жителі Львова.

У серпні цього року підприємство отримало ліцензію і тепер може приймати на переробку ртутьвмісні відходи від підприємств з усієї України. Вартість переробки 1 термометра — 4,2 грн, трубчастої лампи — 6,6 грн, компактної лампи — 4,6 грн.

Для переробки цього небезпечного сміття на підприємстві використовують термічний спосіб, у ході якого пари металу переходять в рідкий стан. Далі ртуть збирають і віддають на промислові підприємства для повторного використання.

У процесі переробки також збираються інші відходи — скло, алюміній, фарфор. Їх теж будуть відправляти на вторинну переробку.

За годину на заводі переробляється 200 ламп. Але, щоб вирішити проблему небезпечних відходів для всієї країни, потрібно не менш як 10 таких заводів.

Дізнайтеся, чим небезпечні ртутні енергозберігальні лампи, і що робити, якщо лампа розбилася.

Щоб дізнатися адресу найближчого пункту прийому відходів, дивіться інтерактивну мапу від видання «Велика Епоха».