ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Харкові облаштують доріжки і паркінги для велосипедистів

Велика Епоха

З наступного року міська влада Харкова займеться облаштуванням доріжок і паркінгів для велосипедистів, створенням муніципального велопрокату та розширенням велосипедної дорожньої мережі. Слідом за столицею Харків також поступово стане містом велосипедистів.

#img_center_nostream#Близько місяця тому була розроблена і затверджена велосипедна концепція міста, розрахована на 10 років. Її мета — сприяти розвитку велоруху шляхом облаштування спеціальних доріжок, паркінгів, створення міського велопрокату та обслуговування велосипедів, починаючи з 2017 року. Згодом велосипедна мережа доріг покриє всю територію обласного центру, і двоколісний транспорт можна буде використовувати не тільки для прогулянок і занять спортом, але й для поїздок на роботу, повідомляє «Сегодня».

Планується з'єднати велотрасами центр міста з віддаленими і густонаселеними районами. Спочатку будуть облаштовані «зелені» веломаршрути вздовж річок — Харків, Лопань та інших рекреаційних зон.

У тому випадку, якщо немає можливості побудувати окрему велодоріжку, як, наприклад, зроблену цього року у сторону П'ятихаток, їх будуть робити на проїжджій частині. Розглядається можливість створення розмітки для велосипедного руху на проспекті Гагаріна і Московському проспекті.

У Саржиному яру планується зробити кільце, яке з'єднає доріжки. На цій трасі відкриється можливість для проведення змагань.

Точки прокату велосипедів будуть розташовані біля торгових центрів у центрі міста. Зараз уже ведуться переговори з однією з компаній велопрокату.

Що стосується інтеграції велотранспорту з громадським транспортом (наприклад, перевезення велосипеда в метро) — це питання поки обговорюється.

Протягом наступних 5—10 років Харків може стати містом велосипедистів.

Дивіться корисні додатки для велосипедистів: всеукраїнський сервіс «Велоген» і інтерактивну мапу VeloMap.Info.