ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Друге життя старого будинку — незвичний проект австралійських архітекторів

Велика Епоха

Архітектори з Австралії подарували друге життя старому будинку. Їх новий будинок на 80% складається з будматеріалів від старої будівлі. Будинок ефективно економить енергію, комфортний для життя і гарний.

Архітектори Емма Скрегг і Девід Гоулі 6 років тому купили ділянку землі на березі річки в Хілл-Енд зі старим будинком (261 м2). Будинок був побудований ще у 1930 році і вже був непридатним для житла. Але, не дивлячись на це, нові господарі вирішили акуратно розібрати його, і, максимально зберігши старі використані будматеріали, побудувати з них новий триповерховий будинок за «зеленою» технологією.

«Ми прагнули до створення зеленого будинку без шкоди для стилю. Ідея реконструкції будівлі була дуже цікава для нас. Ми задоволені тим, як елементи будинку зуміли поєднати красу та екологічні властивості об'єкта», — кажуть архітектори.

Проект отримав назву Hill End Ecohouse. Над ним працювала команда фахівців з Riddel Architecture. Від старого будинку вдалося використати 80% матеріалів.

Будинок складається з двох половин, з'єднаних дивовижною галереєю Breezeway, завдяки якій в будинку циркулює свіже повітря. Велика кількість вікон знижує потребу у штучному освітленні і дозволяє милуватися красивим пейзажем.

Hill End Ecohouse повністю забезпечує себе водою та енергією. У будинку встановлена ​​система моніторингу для вимірювання використання енергії, газу та води, а також датчики визначення температури і вологості. На північній стороні даху встановлені 3 кВт сонячні панелі, які генерують 15 кВт енергії на день, чого достатньо для побутових потреб.

Зовні для зменшення теплопередачі будинок утеплили ізоляцією з переробленого поліестеру. Будинок прогрівається за рахунок сонячного випромінювання. Взимку на південній стороні будинку, де неможливий сонячний нагрів, можна включати газовий камін.

Для енергетичної незалежності будинку архітектори додали систему збору, очищення і повторного використання дощових вод. Щоб зменшити втрати води, блок гарячої рециркуляції води нагріває холодну воду, а побутові стічні води обробляють і повертають для повторного використання.

У будинку є резервуар на 60 тис. л для зберігання дощової води, якої вистачає не тільки для побутових потреб, а й для поливу саду. Вода фільтрується, нагрівається сонячними панелями і зберігається в добре ізольованому баку.

Ще один цікавий варіант еко-будинків пропонує всесвітньо відомий архітектор Майкл Рейнольдс. Його «земляні кораблі» — повністю автономні еко-будинки, які самі виробляють енергію і тепло. Енергонезалежні будинки за «зеленою» технологією будують і в Україні.