• Переробляти відходи допоможе сонце

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Четвер, 10 листопада 2016 року

Український вчений Валерій Остапенко винайшов нове рішення переробки органічних відходів за допомогою фотонів «енергії сонця».

Як повідомляє видання EcoTown.com.ua, астрофізик, кандидат фізико-математичних наук та академік Української академії наук Валерій Остапенко впевнений, що незабаром українці будуть використовувати «сонячні» фотони для синтезу і розкладання органічних відходів.

В результаті реакції термоядерного синтезу у ядрі сонця, вивільняється величезна кількість енергії у вигляді фотонів, які науковець і пропонує використовувати.

«Жива природа ефективно використовує енергію фотонів сонячного випромінювання вже мільярди років, наприклад, рослини — у процесі фотосинтезу. Ми лише відтворили основні принципи отримання подібних „сонячних“ фотонів у лабораторії», — каже український вчений.

Науковцем і співробітниками УАН були проведені певні випробування, які показали, що за 3 години відбувається повне (99,9%) розкладання органічних речовин з утворенням горючого газу і чистої золи.

Валерій Остапенко запевняє, що технологія переробки органіки на основі «сонячних» фотонів всередині реактора досліджується вперше і не має аналогів.

Лабораторна установка науковця, використовуючи енергію фотонів, дозволить замінити викопні джерела енергії на рівні держави. Газ, що утворюється у результаті синтезу і розкладання органічних відходів, зможе забезпечити потреби окремого регіону в теплі і стати гарантом його незалежності.

За словами фізика, принцип використання фотонів можна буде застосовувати і в побутових умовах — установка зможе освітлювати приміщення, виробляти газ із власних органічних відходів, а також зможе заряджати мобільні телефони та акумулятори.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...