ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Із листопада у столиці можна здати поліетиленові пакети на переробку

Велика Епоха

У столиці України з 1 листопада підприємство «Київміськвторресурси» починає приймати поліетиленові пакети. Цю новину розповсюдила на своїй сторінці у «Фейсбуці» активіст Маріанна Бойко.

#img_center_nostream#Мало хто з нас не бачив поліетиленових пакетів, що висять на деревах або лежать прямо під ногами, видовище не із приємних. Ті, хто переживає за екологічний стан і чистоту вулиць в Києві можуть здавати поліетиленові пакети в пункти прийому «Київміськвторресурси». У місті організовано понад 100 пунктів прийому вторсировини. Кожен киянин може принести різні види пакетів і здати їх за ціною 1,5 грн за кг.

Приймаються пакети всіх кольорів і типів, пакети з-під їжі, одягу і т.п.

Важливо! Перед здачею переконайтеся, що в пакетах немає залишків їжі. Але мити пакети не обов'язково.

Що стосується білих пакетів з щільного поліетилену і стрейч-плівки, то їх також можна здати на пунктах прийому.

Щоб знайти найближчий пункт «Київміськвторресурси», скористайтеся інтерактивною мапою «Великої Епохи».

Поліетиленові пакети є серйозною проблемою для навколишнього середовища: за звичайних умов вони не розкладаються сотні років, сприяючи забрудненню планети. Щорічно у світі використовується близько 4 трильйонів пакетів. Поліетилен потрапляє в моря і океани, вбиваючи сотні тисяч морських тварин і птахів. Але навіть з біопакетами не все так просто. Тому пластик, нарівні з памперсами і тетрапаком, ще довго буде залишатися «головним болем» переробної промисловості.

Як прожити без поліетилену, можна дізнатися на прикладі дизайнера Маріанни Бойко. Протягом 104 днів вона не використовувала пластик. Як їй це вдалося, читайте далі.