ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Франція відмовляється від випуску і використання одноразового пластикового посуду

Велика Епоха

Через 3 роки Франція стане першою країною у світі, яка відмовиться від випуску і використання одноразового посуду із пластику. Закон про відмову від пластику допоможе скоротити забруднення природи і зменшить енерговитрати на переробку відходів з пластика.

#img_center_nostream#Відповідно до прийнятого закону, до 2020 року у Франції одноразовий посуд має складатися щонайменше на 50% з натуральних матеріалів, а ще через 5 років (до 2025 року) — не менше ніж на 60%, повідомляє «Радіо Свобода».

Така поступова відмова від пластику дозволить виробникам одноразового посуду за решту 3 роки утилізувати свою продукцію і перейти на виробництво «зеленої» тари з біоматеріалів, які не забруднюють середовище і легко розкладаються у ґрунті. Що стосується магазинів, які вже закупили пластикову продукцію, — вони повинні продати залишки.

Як повідомляла раніше «Велика Епоха», з січня цього року у Франції заборонено використання поліетиленових пакетів, які є «головним болем» переробної промисловості і так само, як і одноразовий посуд, значно забруднюють середовище. Заборона на поліетиленові пакети існує і в інших країнах, в тому числі, і у США.

Цікава альтернатива пластиковим тарілкам і склянкам — їстівний посуд з желатина і водоростей. Українські винахідники створили біопосуд з крохмалю і соломи та біопакети, які довго зберігають свіжість продуктів і зможуть замінити пластикові. Щодо пластика, який використовується для пляшок з водою, його також можна замінити натуральними матеріалами, що наочно продемонстрував студент з Ісландії.