ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

До мапи «Куди здати відходи» долучилось 40 населених пунктів

Велика Епоха

На мапі видання «Велика Епоха» «Куди здати відходи» вже понад 40 населених пунктів і більше 1600 точок. Мапа за рік виросла і її функціонал вдосконалено. Видання пропонує організаціям, компаніям, активістам і місцевим адміністраціям усієї України долучитися до наповнення мапи — тепер це зробити простіше.

#img_center_nostream#Першу мапу було зроблено для міста Києва. Після того, як вона стала популярною, видання розробило аналогічні мапи для інших великих міст України: Харків, Львів, Дніпро, Одеса, Полтава, Херсон, Івано-Франківськ і Запоріжжя.

Завдяки створеній кнопці «Нове місце» з усієї країни протягом року надходили пропозиції додати новий пункт. На момент публікації цієї статті на мапі додано 42 населених пункти і 1685 місць прийому різних видів вторсировини (наприклад, батарейок, акумуляторів, ганчір'я, ртутьмісних градусників та ламп, електронних відходів, макулатури, металобрухту, одягу, пластикових пляшок і кришечок, поліетилену, скляних пляшок, шин тощо).

Останню статистику можна побачити, зайшовши на мапу будь-якого міста у маленькому інформаційному вікні.

Було вдосконалено функціонал:

1. Тепер можна зберегти посилання на окремий пункт або шар (наприклад, батарейки), натиснувши на відповідну кнопку в описі пункту або шару («ланцюжок»).

2. Більше немає шару «Різні». Пункти, в яких приймалося кілька різних видів відходів, тепер можна знайти у відповідних своїх шарах (поліетилен, макулатура, батарейки тощо). Завдяки цьому ті пункти, в яких приймалося багато видів відходів, стало легше знайти. Наприклад, раніше на мапі Києва в шарі «Макулатура» було мало пунктів і не було враховано пункти «Київміськвторресурси», хоча там приймають макулатуру теж. Це означає: якщо раніше пунктів прийому макулатури на мапі Києва було до 10, то тепер стало понад 50. Теж саме стосується й інших шарів, які «виросли» за кількістю пунктів. Це дуже суттєво полегшує пошук місця, де приймають певний вид вторсировини.

3. Щоб подивитися пункти тільки одного шару, достатньо натиснути на назву цього шару, наприклад «Батарейки».

4. Було додано функцію «Пошук» за адресою/районом вибраного міста — кнопка «Лупа».

5. Користувачі можуть запропонувати більш точне розташування пункту, перетягуючи маркер на мапі після натискання відповідної кнопки в описі пункту.

6. Можна написати коментар до пункту, який буде розглянуто протягом тижня. Наприклад, можна повідомити, що місце вже закрилося або уточнити інформацію тощо.

#img_center_nostream#7. Кнопку «Нове місце» також було вдосконалено. Тепер користувачі можуть під час заповнення форми про нове місце вказати будь-яке місто (а не тільки те, що зараз відкрите користувачем). Завдяки цьому користувачі почали додавати інші міста. За останні два тижні було запропоновано понад 50 нових адрес, які ми додали на мапу. Крім великих міст, також було запропоновано пункти до різних маленьких міст, смт та селищ.

8. Розроблено систему модерації нових доданих місць, завдяки чому адміністратор може швидше обробити заявку на нові місця.

9. За допомогою кнопки «Поширити» можна поділитися мапою певного міста у соцмережах.

Також є плани і на подальше вдосконалення мапи (наприклад, можливість завантажувати фото до пункту користувачами). Це вже реалізовано у системі модерації, але поки недоступно для користувачів. На цей момент можна просто вислати посилання на фото до певного пункту, розміщене, наприклад на файлообміннику типу Dropbox, Google Диск і т.п.

Велику кількість пунктів в різних містах було додано завдяки місцевим ініціативам. Ми висловлюємо подяку всім окремим активістам, організаціям, установам та компаніям за інформацію про нові пункти, а також пропозиції з удосконалення мапи.

Пропонуємо організаціям, активістам, компаніям та місцевим адміністраціям усієї України долучитись до нашої ініціативи з наповнення мапи, щоб стимулювати роздільний збір, вирішити проблему зі сміттям, покращити економіку і екологічну ситуацію в окремих містах та селах і в країні в цілому.