• Вчені розробляють пристрій, що перетворює СО2 на паливо

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 16 листопада 2016 року

Вчені Sandia National Laboratories створили прототип пристрою, який виробляє транспортне паливо з вуглекислого газу і води. Якщо випробування пристрою пройдуть успішно, люди зможуть з вигодою використовувати шкідливі викиди СО2.

Пристрій, над яким працюють інженери, допоможе відтворити природний процес фотосинтезу, але у 2 рази ефективніше, повідомляє Treehugger. У разі успіху, на промислових підприємствах і електростанціях не потрібно буде встановлювати допоміжні установки для переробки СО2. Замість цього, викиди вуглекислого газу будуть перетворюватися на паливо.

Зовні установка нагадує циліндр, і її назвали Counter-Rotating-Ring Receiver Reactor (CR 5), що означає рекуперативний теплообмінник накопичувального реактора кільця зі зустрічним обертанням. Вона складається з двох камер, одна з яких — гаряча, а друга — холодна.

У центрі розташовано 14 кілець, які обертаються. Для активації термохімічної реакції в особливому матеріалі потрібно концентроване сонячне тепло. Всередині однієї камери встановлено концентратор сонячного випромінювання, який нагріває до 1500 °С. Під дією високих температур матеріал віддає молекулу кисню і отримує її назад під час охолодження. Процес повторюється безперервно.

За словами розробників, цей же процес можна застосувати для отримання Н2. Тільки замість СО2, у другу камеру буде надходити вода. СОі Нможна змішати і використовувати як альтернативне паливо.

І хоча про цю технологію стало відомо ще 10 років тому, але має пройти ще не менше 5—10 років, поки вона потрапить на ринок. Вчені працюють над збільшенням ефективності перетворення сонячного палива і зниженням його вартості.

Дізнайтеся, як зігрітися взимку за допомогою альтернативних варіантів опалення.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...