• Створено транзистори, що можуть працювати мільярд років

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 10 листопада 2016 року

Інженери з Кембриджа створили транзистор з ультрамалопотужним живленням, що дозволить пристроям, що живляться від звичайної батареї, працювати протягом мільярда років. Новий винахід знайде застосування в сучасних технологіях.

Основу транзистора IGZO складають тонкі плівки In₂O₃, ZnO і Ga2O3, повідомляє Kurzweilai.

Особлива конструкція транзистора підсилює сигнал. Робоча напруга транзистора IGZO — менш ніж 1 В, споживання енергії — менш ніж 1/млрд Вт. Завдяки такому наднизькому електроспоживанню, ці транзистори можуть застосовуватися там, де швидкість менш важлива, ніж довговічність і функціональність. Наприклад, вони можуть застосовуватися в медицині, в техніці для «розумного будинку» і «розумного міста», маркетингу, логістики, сільському господарстві та інших напрямках.

Раніше подібні транзистори вже використовувалися в деяких смартфонах і плоскопанельних дисплеях, але через тривалість виготовлення і дорожнечу, вони не вийшли на рівень масового виробництва.

Можливо, технологія від кембриджських інженерів вирішить цю проблему. Їх IGZO-транзистори працюють подібно до комп'ютера у сплячому режимі. Також вчені використовували небажані характеристики напівпровідникових компонентів, перетворивши їхній недолік на користь(перевагу?).

Ще одна цікава деталь нових транзисторів: їх можна друкувати на будь-якому матеріалі: скло, тканина, папір і т.п. За словами розробників, завдяки невеликим змінам у конструкції, незабаром стане можливим виробництво транзисторів ультрамалих розмірів. Так буде вирішена ще одна проблема сучасної електроніки.

Дізнайтеся, як працює охоронний міні-пристрій для пошуку загублених речей.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...