• Новий екохолодильник Evaptainers працює на воді та сонці

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 15 листопада 2016 року

Аспірант MIT створив екохолодильник Evaptainers, для роботи якого потрібні тільки вода і сонце. Evaptainers використовує давній принцип охолодження без використання електрики, що важливо для багатьох людей, які проживають у жарких країнах.

Куанг Чионг, аспірант MIT і Tufts Fletcher School, отримав завдання розробити щось, що може змінити життя мільярдів людей. Під час спільної роботи зі Спенсером Тейлором було вирішено розробити холодильне обладнання для країн, що розвиваються. У країнах з жарким кліматом, наприклад, в Африці, близько 45% вирощених продуктів псуються ще до того, як досягають споживача. Через це малі фермерські господарства зазнають значних збитків, і це скорочує їхні доходи.

Охолоджувальні установки, для роботи яких потрібна енергія, дуже затратні. Мобільне холодильне обладнання могло б докорінно змінити цю ситуацію.

У екохолодильнику Evaptainers використовується добре відомий метод випарного охолодження. Контейнер містить 6 л води, чого достатньо для «витягування» тепла з 60 л продуктів протягом 12 год. Тепло витягується з внутрішньої частини Evaptainer алюмінієвими пластинами, які з'єднані спеціальною тканиною, змоченою водою. Потім тепло розсіюється, що допомагає уникнути гниття продуктів.

На відміну від будь-яких аналогічних охолоджувачів, які використовують цю технологію, Evaptainers має внутрішню ізоляцію і виготовлений з дуже легких матеріалів, тому його легко транспортувати.

Екохолодильник простий в експлуатації: він не має будь-яких рухомих частин, які можуть зламатися. У той же час його корпус досить міцний.

Орієнтовна вартість Evaptainers становить від $10—$20. На сьогодні Evaptainers випробуваний у Марокко з парою випробувальних установок.

Ще один цікавий варіант екохолодильників створює індієць Мансукхбхай Праджапаті. Його MittiCool зроблені з глини, яка охолоджується водою. А якщо ви хочете спробувати зробити свій міні-холодильник для поїздок за місто або на дачу, спробуйте просту конструкцію з двох горщиків.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...