ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Дніпрян навчать, як отримувати кошти з побутових відходів

Велика Епоха

​Адміністрація Дніпропетровської області розробила стратегію поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ). Новий підхід допоможе дніпрянам навчитися правильно сортувати відходи і отримувати за це гроші, а також назавжди забути про численні стихійні звалища в містах і селищах.

#img_center_nostream#Розробка нового підходу до ТПВ належить департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА.

Головна ідея стратегії — навчити дніпрян грамотно поводитися з ТПВ, які є невіддільною частиною нашого життя. На додачу до цього, сортування відходів — це вигідна справа, що на своєму прикладі показали мешканці одеської багатоповерхівки, в чому тепер зможуть переконатися і жителі Дніпра.

Як каже голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко, Дніпропетровщина активно запроваджує нові та перспективні екологічні проекти: перший в Україні екосайт, електронну декларацію про відходи. У 2017 році планується запустити ще 18 нових екопроектів щодо поліпшення навколишнього середовища області.

Нова стратегія з ТПВ вже працює на 3 пілотних територіях: смт Іларіонове (р-н Синельникове), Новоолександрівська і Зеленодольська об'єднані громади.

#img_center_nostream#В Іларіоновому і Зеленодольську спеціально створені бригади визначать всі стихійні звалища сміття, у Новоолександрівському цю роботу зроблять волонтери. Зараз вже виявлено більше сотні звалищ.

На наступному етапі буде розроблена схема очищення цих територій та визначено пункти прийому вторсировини, до яких можна буде здати скло, пластик, макулатуру, будматеріали, акумулятори, металобрухт, гуму. Кількість машин і маршрут для вивозу цих відходів також будуть визначені.

Перевізників сміття планують знайти на конкурсній основі в середині грудня. У майбутньому ця практика буде поширена на всю область.

А жителі селища в Харківській області пропонують свій підхід до вирішення проблеми стихійних звалищ. Новопокровчани своїми силами організували бригаду з прибирання і регулярно проводять суботники у своєму селищі. З кожною акцією свідомих людей стає все більше, і вони приєднуються до активної групи, роблячи своє селище чистішим і гарнішим.