ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Котеджне селище у Німеччині виробляє більше енергії, ніж споживає

Велика Епоха

У Німеччині побудовано селище з 13 будинків, що поєднує в собі енергетичну ефективність і економічність. Завдяки застосованим технологіям, ці будинки виробляють більше енергії, ніж споживають.

#img_center_nostream#Котеджне селище Die Effizienzhaus Plus Siedlung Hügelshart розташоване в Баварії, в передмісті Аугсбурга, повідомляє Renen. Будівництво селища почалося навесні цього року. На сьогодні в ньому 13 будівель, з яких 9 — окремі індивідуальні та 4 — здвоєні котеджі. Площа здвоєних котеджів становить 161 м2. В їх основі — керамічний камінь, і вони добре утеплені зовні.

Говорячи про енергію (вироблену та споживану), мається на увазі електроенергія (освітлення та живлення побутових приладів), опалення, гаряча вода та ін.

#img_center_nostream#Для будівництва будинків цього селища застосовувався стандарт підвищеної енергоефективності — KfW-Effizienzhaus 55, вимога якого — зменшення витрати первинної енергії на більш ніж 55% від чинної державної норми. На сьогодні цей стандарт відповідає вимогам до т.зв. «пасивного будинку». Будівлі селища в Аугсбурзі мають дуже низьку потребу в тепловій енергії.

Перед початком будівництва селища технології з позитивним енергобалансом були протестовані в рамках дослідницької ініціативи на більш ніж 35 будинках. (Замість “технології” стояла слово “будинки”, тоді зміст речення незрозумілий) Для будівництва житла застосовувалася цегляна кладка, що характеризується високою ізоляцією, інноваційними системами зберігання енергії та інтелектуального управління будівлею.

#img_center_nostream#На додаток до привабливої ​​архітектури, особлива увага приділялася також і безпеці застосовуваних матеріалів. Використовувалися малотоксичні будівельні матеріали, які пройшли правильну обробку, що гарантує його жителям здоровий мікроклімат у приміщенні.

#img_center_nostream#

Що містять будинки з позитивним енергобалансом:

  • сонячну електростанцію (СЕС) потужністю 11,8 кВт в індивідуальному будинку і по 7,56 кВт на родину — у здвоєному;
  • літій-іонний акумулятор (ємністю 6,4 кВт*год) для накопичення електроенергії, отриманої від СЕС;
  • буферний бак — накопичувач теплової енергії: 1500 л для окремого будинку і 1000 л на родину — для здвоєного котеджу;
  • тепловий насос повітря-вода з інверторною технологією для виробництва тепла і гарячої води. Працює на енергії від СЕС;
  • вентиляційну установку з теплообміном (коефіцієнт теплообміну 90%).

Сукупні енерговитрати для окремого будинку становлять 6651 кВт*год/рік, для половини здвоєного котеджу — 6050 кВт*год/рік.

При цьому в індивідуальному житловому будинку сонячні електростанції можуть виробляти в 2 рази більше енергії: 13168 кВт * год/рік.

Але ці будинки не можна назвати повністю енергетично автономними: вони підключені до мережі, й індивідуальний будинок споживає 1797 кВт*год/рік, що дорівнює 27% середнього енергоспоживання.

Надлишок електроенергії, що виробляється, можна використовувати для зарядки електрокарів: будівлі оснащені спеціальними пристроями для підключення.

#img_center_nostream#На сьогодні в Європі будівництво будинків з «майже нульовим споживанням енергії» (nearly zero energy buildings) є нормою. За директивою про енергоефективність будівель, через 2—5 років всі нові будівлі повинні відповідати цій вимозі.

В Україні теж будують енергоефективні будинки: перший будинок Optima House побудований за 20 км від Києва і вже введений в експлуатацію. А житель Івано-Франківська побудував будинок-термос, який майже не потребує опалення.

Що стосується повністю автономних будинків, які не підключені до зовнішніх мереж, цей задум реалізує архітектор Майкл Рейндольдс,** який будує «земляні кораблі» з відпрацьованих матеріалів.