ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Країни ЄС перейдуть на електрокари до 2030 року

Велика Епоха

Через 10—15 років країни ЄС планують повністю відмовитися від автомобілів з бензиновими і дизельними двигунами та перейти на використання екоавто з нульовими викидами. Це дозволить суттєво знизити викиди в атмосферу СО2, оксидів азоту та інших забруднюючих речовин.

Дизельні та бензинові палива — одні з основних і постійних джерел забруднення довкілля. Автомобілі, які використовують ці види палива, забруднюють атмосферу оксидами азоту, сірки, вуглецю, небезпечними аренами (ароматичними вуглеводнями) і димом.

Електрокари, навпаки, є машинами з нульовими викидами. Замість ДВС в них встановлений електродвигун, який працює від автономного джерела енергії — акумулятора. Акумулятор заряджається від джерела або від сонячної батареї.

Саме такі авто з кожним роком стають більш популярними і поширеними у країнах США та ЄС.

Міністр навколишнього середовища Швеції звернулася до ЄС із пропозицією відправити дизельні та бензинові двигуни на «смітник історії» до 2030 року, повідомляє Рhys.

#img_center_nostream#На сьогодні Швеція є найпрогресивнішою країною світу щодо інновацій, її називають екологічним лідером промислово розвинених країн. У цій країні переробляється близько 99% сміття, з якого отримують енергію. У червні цього року Швеція відмовилася від капіталовкладень в газ, вугілля та нафту.

#img_center_nostream#З пропозицією про заборону на використання машин з ДВС виступили також Норвегія, Голландія та Німеччина. За проектом закону, Єврокомісія повинна переглянути чинні на сьогодні норми податків і зборів для автомобільного транспорту, щоб простимулювати громадян перейти на екологічно чисті автомобілі.

А щоб допомогти українцям зважитися на таку покупку, в парламенті України зареєстрований законопроект, в разі прийняття якого електрокар можна буде придбати за ціною звичайного авто. Також розроблений онлайн-калькулятор, який підкаже, чи вигідно купити авто з електродвигуном — для такого типу двигунів відкривається багато зарядних станцій у нашій країні.

Втім, електромобіль можна не тільки купити, але і зробити самому, наприклад, зі старого «Запорожця» або міні-авто зі склопластику всього за $4 тис.