• Волонтерство — це шлях, що змінює світ і наше життя

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 6 грудня 2016 року

Волонтерство — це більше, ніж робота на благо інших. Це — шлях, завдяки якому ми можемо змінювати світ і своє життя. Так говорить лідер волонтерського проекту, який рятує рідкісних черепах, що потерпають від змін клімату та забруднення довкілля.

Джейхан Екдоган родом з міста Казанлі, розповідає «Кліматінфо». Після закінчення школи він перебрався до іншого міста, але підтримував зв'язок з родиною та близькими друзями. Коли в 2009 році він повернувся додому, його шокував жахливий екологічний стан міста: пляжі потопали під сміттям, місто руйнувалося, а на його місці з'являлися фабрики. Не зважаючи на все це, місцева влада нічого не робила, щоб змінити ситуацію.

Тоді Джейхан вирішив зайнятися проблемою забруднення. Хоча багато хто говорив, що така ініціатива безнадійна, він не зупинявся. Джейхан Екдоган каже: «Якщо є проблема, і Ви не берете участі у її вирішенні — Ви і є проблема».

Завдяки підтримці ЄС, Джейхан зібрав команду 23 добровольців з Італії, Латвії, Португалії, Боснії і Герцеговини, Грузії, Угорщини та України. І вони взялися до роботи: почали рятувати від вимирання рідкісних довгоголових черепах Логгерхед (Caretta caretta), які занесені до Червоної книги.

Щодня по 3 години волонтери очищували пляжі від пластмасових відходів, допомагали новонародженим черепахам, вчили місцеве населення сортувати відходи і стежити за навколишнім середовищем, проводили лекції, показували відео та презентації для дітей. Як говорить Джейхан, все це допомагає виховати свідому і екологічно відповідальну молодь.

Перші роки були дуже важкими, але вже скоро стали помітні і зміни у ставленні населення до проблеми забруднення.

Ця робота змінила і життя самих волонтерів, для багатьох з яких це стало перший досвідом міжнародного співробітництва. Багато хто з волонтерів зможе застосувати отриманий досвід у своїх країнах. Як говорить Джейхан, волонтерство в іншій країні — це непросте випробування, але воно абсолютно варте того, щоб на це зважитися. Головне — вибрати проект, а не країну, і зосередитися на своїх цілях. Тільки улюблена робота зможе утримати інтерес і дозволить рухатися вперед.

Чистота нашої планети починається з чистоти кожного міста. Щоб зробити своє місто красивішим і кращим, потрібно не так багато: не смітити на вулицях, розділяти відходи і здавати на переробку, ощадливо використовувати воду. А ще — вчити дітей дбати про планету.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...