ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Щоб надолужити добову норму вітаміну В17, досить з'їсти 5 яблучних насінин

Велика Епоха

Яблука дуже корисні для здоров'я і вважаються фруктами молодості. А як бути з яблучним насінням? Воно корисне чи отруйне?

#img_center_nostream#Існують протилежні думки про користь яблучного насіння для здоров'я, і ​​вже не одне десятиліття це питання залишається предметом суперечок серед вчених. У той час як одні кажуть, що 3—4 насінини в день здатні поповнити запас вітамінів в організмі, то інші впевнені, що вони отруйні. Де ж правда?

Почнімо з того, що відомо точно — хімічний склад насіння яблук.

Яблучні насінини містять:

  • Вітаміни та мінерали: В17, I, K.
  • Жирні олії — 30%.
  • Білок.
  • Сахарозу.
  • Глікозид амигдалину.

Чим цінні ці речовини?

Летріл, званий також вітаміном В17, є досить рідкісною речовиною: крім яблук, його можна знайти тільки в кісточках вишень, персиків, слив та мигдалі. За словами вчених, ця речовина перешкоджає пересуванню по тілу ракових клітин і може використовуватися для профілактики та лікування онкозахворювань.

#img_center_nostream#Крім цього, В17 є незамінним для організму, ослабленого фізичними та розумовими навантаженнями: він знижує рівень стомлюваності. Особливо летріл потребують спортсмени (під час тренувань і після змагань) і всі, хто веде активне життя.

Щоб надолужити добову норму вітаміну В17, досить з'їсти 5 яблучних насінин.

Йод — необхідний для здоров'я елемент. Він покращує настрій, робить міцної пам'ять і є профілактикою частих головних болів. Дефіцит йоду пов'язують з виникненням багатьох захворювань сучасності, особливо для українців після аварії на ЧАЕС.

У 10 яблучних насінинах міститься добова норма йоду.

#img_center_nostream#Калій — це здоров'я серця. Покращує роботу мозку, насичує його киснем. Брак калію викликає слабкість в м'язах, поганий імунітет, швидку стомлюваність, проблеми з шлунково-кишковим трактом (від нудоти до виразки і гастриту).

У яблучних насінинах міститься 200 мкг калію.

Глікозид амигдалину — це і є та речовина, яка викликає гарячі суперечки про користь і шкоду яблучних насінин. Річ у тім, що в шлунку цей глікозид перетворюється на синильну кислоту, яка є отрутою, здатною викликати отруєння з летальним наслідком. Але не все так страшно: отруєння можливо тільки за вживання насіння у великих дозах. Що стосується невеликої кількості ціаніду, то наш організм здатний його нейтралізувати.

Не рекомендується вживати насіння яблук:

  • вагітним,
  • маленьким дітям.

#img_center_nostream#Усім іншим можна без шкоди для здоров'я з'їдати по 5 (не більше 6 для дорослого) насіння щодня. В даному випадку «більше» не означає «краще», дотримуйтеся цієї норми і не перевищуйте її.

Чи варто боятися яблучного насіння? Думаємо, ні. Яблучне насіння — це натуральна біодобавка до будь-якої їжі, яка містить цінні вітаміни та елементи, що необхідні для міцного здоров'я.

Дізнайтеся, які хвороби лікує китайський лимонник.

За матеріалами: Vseznai