Неділя, Жов 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Лужна їжа є найкориснішою для здоров'я

Неділя, 6 грудня 2020 року

Щоденне вживання лужних продуктів вважається хорошою профілактикою серцево-судинних захворювань, раку та інших захворювань. Представляємо список 10 найбільш ефективних продуктів, які створюють лужне середовище в організмі та рекомендуються як добавка до щоденного раціону.

Щоденне вживання лужних продуктів вважається хорошою профілактикою багатьох захворювань. Фото: Pimthida/flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0
Всі продукти можна поділити на кислі, лужні та нейтральні. Те ж можна сказати і про наші внутрішні органи, які мають різні рівні рН. Як розрізнити кислотність середовища? Всі рН-рівні поділені на 2 групи по 7 значень. «Нейтральний» рівень рН — це 7, рН вище 7 — «лужні», а нижче 7 — «кислі».

Згідно досліджень, якщо середовище організму має низький рН (тобто кислий), то це підвищує ймовірність багатьох захворювань: від простудних до більш серйозних.

Підлужнювання підтримує організм у найкращому стані, він наповнюється енергією і починає правильно функціонувати. Поліпшується обмін речовин, зменшується зайва вага, стабілізується кров'яний тиск, знижується рівень «поганого» холестерину.

Як підтримувати в організмі лужне середовище?

Перше — звести до мінімуму вживання «кислих» продуктів: смажене, алкоголь, яйця, кава, цукор, молочні продукти, консервовані продукти, газовані напої, борошно, м'ясо, бобові.

Друге — регулярно вживати їжу, що підлужнює.

Кращі продукти, що підлужнюють організм

Лимон

Як не дивно, але свіжий лимон має підлужнювальні властивості. Стакан очищеної води з соком лимона вранці натщесерце — чудова профілактика інфекцій і різних захворювань. Завдяки своїм властивостям, лимон також входить до списку кращих продуктів для очищення судин.

Стакан очищеної води з соком лимона вранці натщесерце — чудова профілактика інфекцій і різних захворювань. Фото: Andrew Comings/flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by/2.0

Банани

Добре доспілі стиглі банани мають лужну реакцію і дуже корисні. Але будьте уважні і не купуйте нестиглі банани: вони «кислі» та можуть викликати проблеми з травленням, здуття живота, метеоризм.

Мигдаль

На відміну від більшості горіхів, які мають кислу реакцію, мигдаль має лужну. Цілі горіхи або молоко з мигдалю — виберіть свій варіант і вживайте щодня. Мигдальні горішки покращують роботу мозку і травлення, заряджають енергією.

На відміну від більшості горіхів, які мають кислу реакцію, мигдаль має лужну. Фото: I_Nneska/flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0

Папайя

Ці плоди можна побачити на полицях супермаркетів. Папайя славиться великою кількістю вітамінів і мінералів. Покращує травлення, очищає організм і підлужнює внутрішнє середовище.

Авокадо

Ще один фрукт з далеких країн. Авокадо має рівень рН=8, що робить його здатним нейтралізувати кисле середовище і підлужнювати організм. Фахівці рекомендують щодня вживати авокадо, додаючи в салати або просто з'їдаючи на десерт.

Фахівці рекомендують щодня вживати авокадо, додаючи в салати або просто з'їдаючи на десерт. Фото: arsheffield/flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0

Перець чилі

Чилі має ще більш високе значення кислотності, ніж авокадо, — 8,5. Він покращує роботу мозку і кровообіг, очищає організм, знижує тиск, зміцнює імунітет і має потужні антибактеріальні властивості.

Брокколі

Брокколі відома багатим вітамінним і мінеральним складом. Вона зміцнює імунну систему, покращує травлення, підлужнює організм.

Брокколі зміцнює імунну систему, покращує травлення, підлужнює організм. Фото: [puamelia]/flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0

Часник

Відомо, що часник має антихолестеринові властивості і здатний очищати судини. Він також ефективно нейтралізує кислотність багатьох продуктів і страв: м'яса, риби. Регулярно використовуйте часник під час готування, і ваш організм буде підлужнюватися.

Кавун

Влітку регулярно їжте кавун: ця ягода багата мінералами і вітамінами, має кислотність 9 і підлужнює організм. А з насіння кавуна можна приготувати настій для очищення нирок.

Влітку регулярно їжте кавун: ця ягода багата мінералами та вітамінами, має кислотність 9 і підлужнює організм. Фото: Farbs01 /flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0

Спаржа

Ще один корисний зелений продукт. Спаржа має рН 8,5 і є потужним антиоксидантом.

Дізнайтеся, чому топінамбур дуже корисний для здоров'я жителів міст і мегаполісів.

Comments   

загрузка...