• Ібупрофен та інші знеболювальні — «вбивають» емоції та викликають серцеву недостатність

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 4 жовтня 2016 року

Широко поширені знеболювальні препарати є «вбивцями емоцій», викликають серцеву недостатність та інші проблеми з серцем. Такі нові дані, отримані вченими з США та Італії.

Ацетамінофен, який є аналогом парацетамолу, часто застосовується в якості знеболювального і жарознижувального засобу за головних і м'язових болей, зубного болю, підвищеної температури. Передозування парацетамолу викликає серйозні ураження печінки. Але це ще не все, що відомо про цей засіб. Як встановили вчені з Університету штату Огайо, ацетамінофен має не виявлений раніше побічний ефект — він «вбиває» позитивні емоції.

Для експерименту одній частині добровольців вводили парацетамол, іншій — плацебо. Після цього просили описати свої емоції під час перегляду тривожних або приємних фотографій. Ті, хто отримував парацетамол, говорили, що майже не відчувають сильних емоцій під час перегляду всіх фото. Ті ж, хто отримував плацебо, не помітили жодних змін свого психологічного стану.

Як кажуть автори дослідження, парацетамол виявився не просто знеболювальним, а «універсальним нейтралізатором емоцій». Крім цього, не варто забувати, що застосування цього засобу також може мати й інші, можливо, серйозніші наслідки, ніж вважалося до цього.

На підтвердження цього — нове дослідження, проведене вченими з Університету Бікокка (Мілан, Італія). Вони вивчали дію нестероїдних протизапальних препаратів (NSAID), якими є звичайні поширені знеболювальні: напроксен, ібупрофен, диклофенак. В аптеці ці засоби можна знайти під назвами: «Вольтарен», «Нурофен», «Адвіл» та ін.

У дослідженні взяли участь 10 млн людей у віці близько 77 років з різних країн. Всі учасники приймали NSAID. Для порівняння бралися дані людей того ж віку, які не приймали знеболювальні (т.зв. контрольна група).

В результаті виявилося, що регулярний прийом NSAID підвищує ризик виникнення серцевої недостатності на 19%.

Це дослідження показує, що прийом знеболювальних для літніх людей, які мають проблеми зі здоров'ям, особливо із серцем, може бути дуже небезпечний. І тут підкреслюється, що мова йде саме про регулярний щоденний прийом засобів для людей у ​​віці 65 років і більше.

Ці висновки підтверджує і медичний огляд 754 клінічних випробувань, проведений раніше, в 1999—2003 роках. Він встановив, що ібупрофен і подібні болезаспокійливі препарати — основна причина тисячі смертей щорічно.

Через свої потенційно руйнівні побічні ефекти, препарат «Віокс» було вилучено з продажу. Однак прийом диклофенаку та ібупрофену є не менш небезпечним.

Статистика говорить сама за себе: зі 100 тис. людей, яких щорічно госпіталізують через прийом NSAID, близько 15 тис. помирають. На сьогодні серцева недостатність — одна з ключових причин смертності в усьому світі. За невтішними прогнозами, через 40 років кількість літніх людей з цим діагнозом стане більшою в 3 рази.

Крім збільшення ризику проблем із серцем, «вбивці» болю можуть викликати втрату слуху, ускладнення шлунково-кишкових захворювань, стати причиною алергічної реакції та викидня.

За матеріалами: bbc, mednews.

Дивіться також: Віра як цілющі ліки — наукові підтвердження.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...