• Чому більшість підлітків мають проблеми із зайвою вагою?

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 20 вересня 2016 року

Збільшення кількості підлітків, які страждають на ожиріння, насторожує медиків. У чому причина цього захворювання? Нове дослідження, проведене провідними вченими, проливає світло на це питання.

Вчені кафедри медицини з Університету Ексетера провели 10-річне дослідження поведінкових особливостей 279 дітей. Виявилося, що в період відпочинку 15-річні підлітки спалюють на 25% менше калорій, ніж коли їм було 10 років. Ця різниця становить близько 500 калорій на день. 500 калорій на день — це також та кількість калорій, яку втрачає людина під час напруженого 60-хвилинного тренування.

Це несподіване відкриття дозволяє зрозуміти, чому в пубертатному віці багато підлітків несподівано починають додавати у вазі. Пубертатний вік (вік з 12 до 16 років у дівчаток і з 13 до 17—18 років у хлопчиків) — це період різкого росту, коли організм витрачає багато калорій. Але тільки до 16-річного віку кількість спалюваної в період спокою енергії знову починає рости.

Але в цей же період спостерігається і значне скорочення фізичної активності. Особливо це проявляється у дівчаток, і також може сприяти збільшенню ваги.

Велика частина енергії спалюється у людей не за рахунок фізичної активності, а за рахунок підтримки життєдіяльності органів — печінки, мозку, нирок, серця. Але у підлітків це не так. Причиною поширеного ожиріння серед підлітків є різке скорочення витрати калорій, які спалюються в період відпочинку, вважають вчені.

Професор Террі Вілкін з Університету Ексетера каже: «У наші дні дитяче ожиріння і пов'язаний із цим діабет стали однією з найсерйозніших проблем охорони здоров'я. Те, що ми виявили, дозволяє пояснити, чому підлітки набирають вагу в період дозрівання, що допоможе розробити відповідний план дій».

Отримані результати показують, що існує велика потреба у поліпшенні раціону дітей та у захисті юного покоління від реклами солодких газованих напоїв та фаст-фуду.

Віце-президент Об'єднання працівників охорони здоров'я професор Саймон Кейпвелл каже: «Підлітків, що сидять, заглибившись у свої смартфони та айпади, бомбардують рекламою нездорової їжі, а вони і так спалюють набагато менше калорій, ніж ми раніше вважали».

Результати дослідження опубліковані у виданні International Journal of Diabetes.

За матеріалами bbc.com.

Дізнайтеся також, чому солодкі напої небезпечні для дітей.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...