• Чи зубріння перед сном є ефективним?

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 19 вересня 2016 року

Чи існує зв'язок між сном і запам'ятовуванням інформації? І чи результативним є зубріння перед сном? Вчені знайшли відповідь на це цікаве запитання.

Що відбувається з мозком, коли ми спимо? Відомо, що під час сну мозок очищається від токсинів. У новому дослідженні вчені спробували знайти зв'язок між сном і запам'ятовуванням інформації.

Дослідники з університету Суонсі провели експеримент, в якому взяли участь 80 студентів. Студенти вивчали валлійську мову, а їх рідною мовою була англійська. Студенти ніколи раніше не вивчали валлійську і не жили в Уельсі.

У той час як одна група учасників дослідження вчила нові слова безпосередньо перед сном, інша — ще довго не змикала повік.

Виявилося, що студенти з першої групи, які лягали спати відразу після занять, запам'ятовували інформацію значно краще.

За словами вчених, під час сну найбільш важлива для нас інформація краще засвоюється і залишається в довготривалій пам'яті. При цьому ефект запам'ятовування безпосередньо залежить від пріоритетності вражень. Ті зі студентів, хто поставив перед собою завдання домогтися у вивченні валлійського мови певних успіхів, мали найкращі результати.

Один з керівників дослідження, професор Марк Блегроув каже: «Сам факт того, що ваші особисті уявлення про що-небудь впливають на обробку мозком інформації за ніч, просто приголомшує».

Результати дослідження незабаром будуть опубліковані в Journal of Sleep Research.

За матеріалами «Главное».

Дивіться також: Дивовижні факти та явища: Незвичайні розлади мозку.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...