ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Екомеблі з голок ялин і сосен — проект латвійського дизайнера

Велика Епоха

Дизайнер з Латвії Тамара Орьола створює папір, тканини, килими і екомеблі з голок ялин і сосен. Отримувані вироби цілком натуральні і повністю розкладаються у природному середовищі.

#img_center_nostream#Щорічно у світі під вирубку потрапляють мільйони дерев, і Україна не виняток. При цьому для заготівлі використовуються не всі частини рослин. Наприклад, голки соснових порід вважаються відходами і практично не мають цінності.

Але латвійський дизайнер Тамара Орьола так не вважає. Її новий проект Forest Wool, який представлявся на виставці Design Academy of Eindhoven graduate show в Голландії, показує, як можна дати друге життя хвойним голкам: вони перетворюються на текстиль і предмети інтер'єру, повідомляє Lounge.

#img_center_nostream#За словами Тамари, голки можуть відмінно замінити багато видів волокон, наприклад, кокоса або бавовни. Для переробки хвої застосовується стандартний процес. Спочатку сировина збирається і сушиться, потім дробиться, замочується і пропарюється. На фінальному етапі проводять чесання (кардування), плетіння и пресування. Одержуваний матеріал має натуральний запах і є приємним на дотик. З нього можна зробити дошки для меблів.

У колекції Тамари — серія табуреток, зібраних без клею і шурупів, килими, папір, тканини. Всі ці вироби абсолютно натуральні, легко розкладаються в ґрунті і не забруднюють його.

#img_center_nostream#Листя дерев може стати основою для створення витонченої і незвичайної картини — це можна побачити в колекціях робіт талановитого художника Оміда Асаді.