ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Створено домашній пристрій, що перетворює залишки їжі на добриво

Велика Епоха

Компанія WLabs створила пристрій для виробництва добрив із залишків їжі в умовах квартири. За допомогою Zerа Food Recycler залишки їжі більше не будуть псуватися в сміттєвому відрі або гнити на звалищі, а лише за добу перетворяться на компост — корисне добриво для рослин.

#img_center_nostream#За підрахунками, в розвинених країнах щорічно викидається близько 40% продуктів, а на звалищах близько 1/3 сміття — це саме органічні відходи.

Компанія Whirlpool Corp., що займається створенням побутової техніки, розробила пристрій, який зможе не тільки зменшити кількість харчових відходів на звалищах, а й застосувати їх із користю. Zerа Food Recycler — свого роду інкубатор для компостування залишків їжі.

#img_center_nostream#Цей пристрій використовує кисень, вологу, тепло, добавки на рослинній основі та мішалку для прискорення розкладання харчових відходів. Вбудований сенсорний пристрій переміщує подрібнені залишки по дну контейнера, де вони нагріваються, що запускає процес розкладання. За допомогою мобільного додатку Zerа процесом переробки можна управляти віддалено.

За добу об´єм відходів зменшується на 2/3. В цілому Zerа може переробити середній тижневий об´єм відходів родини всього за 24 год і 95% від загального об´єму харчових відходів середньостатистичної родини.

#img_center_nostream#Zerа займає небагато місця і зручно розміщується біля кухонної стільниці. На відміну від традиційних методів компостування, цей пристрій дозволяє переробляти залишки їжі протягом всього року і навіть в умовах прохолодного клімату, де звичайні методи компостування застосовувати складно.

Завдяки цьому пристрою можна знизити витрати на вивезення сміття, що особливо важливо там, де є проблеми зі своєчасним вивезенням побутових відходів. Zerа стане справжньою знахідкою для тих, хто практикує органічне землеробство і використовує тільки натуральні підгодівлі для вирощування рослин в саду або городі.

#img_center_nostream#У квітні наступного року Zerа буде представлена на деяких тестових ринках в США: Остіні, Чикаго і Сан-Франциско.

Ще одна цікава розробка, поява якої очікується на ринку, — «розумне» відро для сміття Eugene, яке допоможе правильно сортувати відходи.