ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Пекіні встановлено найбільшу вежу-пилосос для очищення повітря

Велика Епоха

У столиці Китаю, на даху одного з будинків, встановлено ​​незвичайну вежу-пилосос Smog Free Tower для очищення міського повітря. За 40 днів вежа може профільтрувати 30 млн м3 повітря, захопивши мільярди небезпечних частинок.

Китай, одна з найбільших промислово розвинених країн, вже багато років балансує на межі екологічної катастрофи. З кожним днем ​​забруднення ґрунту, води і повітря стає дедалі загрозливим і незворотнім. Смог і забруднене повітря Китаю викликають зміну клімату на всій планеті.

Даан Рузегэард, творець найбільшого у світі очищувача міського повітря Smog Free Tower, запропонував встановити своє творіння на одному з будинків Пекіна. Такий же «повітряний пилосос» вже працює в двох містах у Нідерландах і, за проектом Smog Free Project, буде встановлюватися безкоштовно в інших містах, повідомляє Geektimes.

Вежа заввишки 7 м працює за запатентованою технологією і не шкодить навколишньому середовищу. Повітря, що має бути очищено, входить у верхню частину установки. Тут знаходяться 2 електроди: з зарядом «плюс» і «мінус». Біля плюс-електрода утворюються іони, які зчіплюються навіть з найменшими пиловими частинками. Потік підхоплює їх і переносить до мінус-електроду, до якого притягуються зчеплені іони та інші частки смогу. Після цього вони потрапляють у спеціальну ємність, а чисте повітря виходить знизу.

Таким чином, вежа очищає повітря навколо себе, створюючи свого роду чистий повітряний міхур. За 1 годину вона здатна очистити 30 тис. м3 повітря навіть від найдрібніших частинок. Вежа працює на екологічно чистої енергії вітру і не використовує більше енергії, ніж звичайний водонагрівач (1170 Вт). Енергія від мережі йде на підсвічування вежі світлодіодами вночі.

Як каже автор вежі, частинки пилу можуть містити найрізноманітніші хімічні елементи, які після складання можна використовувати з користю ще раз.

Наприклад, із зібраного вуглецю вже роблять кубики штучних алмазів для створення ювелірних прикрас. 1 кубик складається з частинок, зібраних під час очищення більше 1 тис. м3 повітря.