ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Діти у Кривому Розі зможуть навчитися роздільному збору відходів

Велика Епоха

Найближчим часом у криворізьких школах з'являться контейнери для роздільного збору відходів, разом з якими будуть встановлені плакати з роз'ясненням, що туди потрібно кидати. Про це повідомила активістка Ольга Костіна, яка просуває ідею роздільного збору відходів в Кривому Розі.

#img_center_nostream#«З понеділка ми плануємо встановити контейнери для роздільного збору відходів у трьох криворізьких школах», — каже Ольга Костіна.

Просвітницьку роботу в середньоосвітніх навчальних закладах Кривого Рогу про важливість роздільного збору відходів Ольга почала у квітні цього року. В цьому її підтримали однодумці, також допомогу надало приватне підприємство «Чисте місто». За цей час активісти відвідали десять криворізьких шкіл, з яких шість погодилися встановити на своїй території сміттєві контейнери. У перших трьох школах на цьому тижні волонтери встановлять перші екокуточки.

«Ми проводимо екоуроки і презентації, де розповідаємо, чому потрібно сортувати відходи, а також як це потрібно робити. Після того, як всі учні прослухають інформацію, ми підписуємо угоду з керівництвом школи про встановлення підприємством "Чисте місто" екоурни», — розповіла криворізька активістка.

#img_center_nostream#«На своїх зустрічах зі школярами ми наочно показуємо, наскільки наша земля забруднена відходами. Показуємо підводні зйомки біля місць відпочинку, де бачимо і рибу, і раків, і разом з ними у кадр потрапляють пластикові пляшки та інші відходи, які ми туди приносимо», — каже Ольга Костіна. — «Також розповідаємо про альтернативне застосування відходів. Наприклад, шістсот алюмінієвих банок достатньо, щоб виплавити один велосипед, а з одного тюка певної вторсировини в Японії, наприклад, роблять шкільну форму».

Також в якості мотивації для шкіл було розроблено схему фінансового заохочення. На зібрані кошти від переробленого сміття, який зможуть зібрати активісти в тій чи іншій школі, наприклад, можна буде закупити спортивний інвентар або зробити ремонт класу. Все буде залежати від матеріальних ресурсів, які вдасться зібрати.

Ідея встановити у школах контейнери для роздільного збору відходів активістам прийшла не відразу. Провівши еколекції у перших трьох криворізьких школах, волонтери і представники підприємства "Чисте місто" зрозуміли, що дітям складно знаходити певні пункти зі збору відповідних відходів, а також мати справу із грішми. Після цього було прийнято рішення встановити контейнери безпосередньо у навчальних закладах.

І найголовніше, що з появою екокуточків у кожного школяра буде можливість стати активним учасником великого проекту з порятунку землі від відходів.

Варто відзначити, що в Кривому Розі діють три офіційних полігони для зберігання сміття. Двома з них володіє ТОВ «Екоспецтранс», керівництво якого повідомило активістці письмово, що ці полігони практично заповнені. У зв'язку з цим планується усадка відходів на одному полігоні і відкриття третьої черги на другому.