ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як обрати лічильник тепла для квартири або будинку

Велика Епоха

​Лічильники тепла — це спосіб не тільки економити на опаленні, а й платити лише за те тепло, яке використовується. Про види лічильників тепла та їхні переваги, а також про те, скільки часу триває їх установка, читайте далі.

#img_center_nostream#Лічильники на тепло бувають двох типів: загальдомові та індивідуальні. Загальдомові встановлюють там, де неможливо використовувати індивідуальні. Наприклад, у старих будинках, де передбачена вертикальна система опалення. Загальдомовий лічильник дозволить заощадити близько 10—30% теплової енергії, повідомляє громадянська мережа «Опора».

Індивідуальні, як видно з назви, можна встановити в окремій квартирі, де є горизонтальна система опалення: наприклад, у новобудовах. Такий лічильник дозволить заощадити більше — 30—70% теплової енергії. Також ви самі можете вирішувати, скільки тепла потрібно, і регулювати його подачу.

Існують механічний і ультразвуковий лічильники. Механічний — дешевший, але ультразвуковий — надійніший. Обираючи пристрій, враховуйте і те, що для приміщень невеликої площі економія на теплі буде меншою, і, отже, період окупності лічильника зросте. Але водночас складно передбачити, як зростуть тарифи на тепло вже через рік.

Що важливо знати:

1. Під час вибору лічильника зверніть увагу на термін його гарантії: він повинен бути не менше 4 років, як і у випадку з лічильниками на воду. Теплолічильники також проходять планову перевірку 1 раз на 4 роки.

2. Індивідуальні теплолічильники, за якими можна знімати показання віддалено, не завжди раціонально встановлювати: їх ціна набагато вища.

3. Обраний лічильник повинен мати український сертифікат. Його можна перевірити в держреєстрі засобів вимірювальної техніки.

4. Як буде відбуватися оплата за тепло за лічильником? У квитанції за тепло до показників особистого лічильника додається близько 20% — це тепло, яке використовується для обігріву сходових клітин, ліфтового холу і подібних площ загального користування. За це також потрібно платити, тому що низькі температури та їхні перепади призводять до зношення будівлі.

#img_center_nostream#На те, щоб встановити теплолічильник, піде до 1 місяця. Дивіться на схемі всі етапи цього процесу.

І на останок. Щоб обігрівати житло економно, потрібно також подбати про утеплення вікон, стін, даху та інших джерел тепловтрат. У цьому вам допоможе енергоаудит та поради фахівців. Для поліпшення енергоефективності житла можна отримати кредит від ЄС.