ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Американці створюють «живі» меблі з міцелію грибів

Велика Епоха

Дві компанії із США створюють меблі майбутнього — «живі» стільці та столи з грибково-бактеріальної основи. Біомеблі здатні самі себе «будувати», є абсолютно безпечними для здоров'я, а з часом їх можна буде легко переробити без шкоди для довкілля.

#img_center_nostream#«Живі» меблі, представлені ​​на міжнародній конференції «Biofabrication 2016», стали результатом спільної роботи північнокаролінської компанії bioMason і нью-йоркської Ecovative. Перша займається створенням біоцемента за допомогою бактерій, друга — виробляє пакувальну тару з грибкових організмів, повідомляє Popular Science.

На вигляд унікальні біомеблі зовсім не відрізняються від звичайних: вони мають елегантний дизайн, дуже міцні, підійдуть для дому та офісу. Але для їх створення не використовується формальдегід або інші токсичні смоли, які є в більшості видів меблів. В основі біомеблів — ниткоподібний матеріал, який містить значну частину гриба. Він працює як «природний клей», який пов'язує разом відходи сільського господарства і деревину.

#img_center_nostream#«Те, що ми робимо, є унікальним: ми використовуємо біологічні організми, які буквально вирощують наш продукт. У більшості випадків, наприклад, коли ви варите пиво, використовуваний організм у кінці процесу викидається. Але організм є найкрасивішою частиною. І це є частиною наших меблів. Змінюючи умови навколишнього середовища, в яких ми його вирощуємо, ми можемо отримати багато різних властивостей тканин і структурних властивостей», — говорить один з творців біомеблів Ебен Байєр.

Під час змішування міцелію гриба з міцними речовинами можна створити готовий продукт, який здатний витримувати величезний тиск. Ця технологія дозволяє виробляти меблі швидше, ніж за звичайними методами. Наприклад, біостіл з відходів сільського господарства і мікроорганізмів можна «виростити» всього за кілька днів.

«Ми можемо досліджувати різні форми і різні доповнення для цієї технології, просто міняючи розмір піщинок, значення температури або кислотності, і додаючи колір до з'єднання», — зазначив генеральний директор bioMason Джінжер Крейг Досьер.

«Біологічні організми є за своєю суттю дешевшими, ніж синтетичні продукти. Зараз основні витрати припадають на виробничий процес, але шляхом його модифікації та кооперації з місцевими заводами ми можемо знизити й ці витрати», — сказав Крейг Досьер.

#img_center_nostream#Багато європейських компаній впевнені, що створення подібних біомеблів є дуже перспективним і потрібними у наш час.

Латвійський дизайнер Тамара Орьола створює свій варіант екомеблів — з голок ялин і сосен. Крім меблів, з цього матеріалу вона також робить килими, папір і тканини.