ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як зробити сонячний трекер з двох пластикових пляшок

Велика Епоха

​​Студентка Принстонського університету створила пристрій SunSaluter, який на 30% підвищує продуктивність сонячної електростанції, розгортаючи панелі до сонця, і фільтрує воду. На відміну від звичайних сонячних трекерів, SunSaluter не використовує електроніку і працює на основі води та сили тяжіння.

Протягом дня, коли сонце рухається небом, кількість виробленої сонячними фотоелементами енергії змінюється. Вона є максимальною, коли промені світла падають перпендикулярно на панель, в решту часу кількість виробленої енергії менша.

У той же час, якщо встановити пристрій, який буде повертати панелі слідом за сонцем, можна отримувати якнайбільше енергії протягом дня. Для цього створені спеціальні пристрої — сонячні трекери, які, на жаль, часто не по кишені через свою дорожнечу. Простіший варіант — механічний ротатор, запропонований студенткою Іден Фул.

SunSaluter працює за принципом водяного годинника. Він не тільки повертає фотоелектричні модулі, підвищуючи вироблення енергії, а й очищає воду за рахунок спеціально вбудованого фільтра. SunSaluter незамінний для населення бідних країн, де є проблеми як з електроенергією, так і з чистою питною водою.

Пристрій дуже простий, і його можна сконструювати навіть за допомогою підручних засобів, що Іден і показала у своєму відео.

Як зробити сонячний ротатор

1.Візьміть 2 пластикові пляшки і каністру. Приєднайте до пляшок крапельний механізм.

2.Налийте у пляшки воду і закріпіть на одній стороні сонячної батареї, а на іншу встановіть противагу.

3.Налаштуйте крапельний механізм. Щоб вода не витрачалася, встановіть на землі каністру.

З пляшок вода буде стікати в ємність, рівновага порушиться, і панель буде повільно повертатися.

Пристрій SunSaluter коштує всього $10, що набагато менше, ніж звичайні сонячні трекери по $600. Зараз Іден Фул випробовує SunSaluter в пілотних проектах у Кенії, Танзанії та Уганді.

Ще один пристрій, який вимагає мінімальних витрат енергії — екохолодильник Evaptainers. А «розумний» ліхтар Totem на сонячних батареях полегшить життя жителям мегаполісів.