ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як обрати якісні паливні брикети для обігріву будинку?

Велика Епоха

Паливні брикети — зручний і економний вид палива: вони дешевші за дрова і безпечніші за вугілля, яке під час спалювання виділяє небезпечні сполуки. Дізнаємось, які бувають види паливних брикетів і в чому їх переваги.

#img_center_nostream#В останні роки використання традиційного палива для обігріву приміщень стає все більш дорогим. І тут йому на зміну приходять альтернативні види палива, зокрема паливні брикети. Наприклад, котел, що працює на такому біопаливі, може заощадити до 60 тис. грн за сезон.

В основі паливних брикетів — відходи деревообробки і органіка: тирса, лушпиння насіння та ін. В якості інших недорогих і енергетично вигідних матеріалів використовують тирсу, солому і торф. Ця сировина пресується і висушується. Оскільки в брикетах не використовується клей, то під час спалювання не виділяються токсичні речовини. Через правильну форму брикети також називають «євродрова». Для їх спалювання підійде твердопаливний котел, піч, камін.

Переваги паливних брикетів:

1.Висока здатність утворення тепла (тепловіддача). Багато що визначається видом сировини, але в цілому цей показник в межах 4000—4700 Ккал/кг, що більше, ніж у дров (2000—2200 Ккал/кг).

2.Гарне горіння: тривалість і рівномірність згоряння.

3.Брикети не забруднюють приміщення, не іскрять і майже не виділяють диму.

4.Компактність і зручність транспортування.

5.Не псуються під час тривалого зберігання.

Види брикетів розрізняються за способом виробництва і за складом сировини, розповідає Еconet.

Види паливних брикетів:

1.За способом виробництва:

  • брикети-циліндри («Nestro», довжина 50—350 мм, діаметр 60—90 мм). При виборі таких брикетів зверніть увагу на їх габарити: довжина якісних брикетів не менше 250 мм, а діаметр — 80 мм. Цей тип брикетів виробляють з подрібненої сировини на механічних або гідравлічних пресах, які створюють високий тиск. Брикети з радіальним отвором краще горять.
    #img_center_nostream#
  • брикети-цеглинки («ruf») роблять з відходів деревообробки під гідравлічним пресом. Важливий момент: не купуйте вироби, сировиною яких є відходи фанери. Вони містять формальдегід та інші смоли, які при горінні виділятимуть ці речовини. В іншому якість брикетів-цеглинок не залежить від устаткування, на якому вони виробляються.
    #img_center_nostream#
  • брикети-багатогранники з отворами («pini-kay»). З усіх видів паливних брикетів, pini-kay мають найбільшу здатність утворення тепла. Завдяки відпалу на фінальній стадії пресування (який надає їм темного кольору), ці брикети стають вологостійкими і міцними. Вони відмінно підходять для камінів, тому що красиво горять. Але їх вартість вища, ніж у інших типів брикетів.
    #img_center_nostream#

2.За видом сировини:

- відходи сільського господарства: солома, лузга соняшника, лушпиння гречки і т.п. Мають високу тепловіддачу (5200 Ккал/кг) і низьку вартість. Це найдешевший вид пресованого палива. Невеликий мінус — після згоряння залишається 3—4,5% золи від початкового об'єму.

#img_center_nostream#

- відходи деревообробки. Тепловіддача брикетів з такої сировини залежить від щільності пресування: чим більша щільність — тим вища тепловіддача. Тривалість горіння — близько 4 год., кількість диму мінімальна. Зольний залишок — 1%.

#img_center_nostream#

- торф. Переваги: ​​горіння до 10 год., висока тепловіддача (до 5700 Ккал/кг). Недоліки: сильна задимленість, великий зольний залишок, небезпечні домішки у складі. Торф'яні брикети не рекомендується використовувати для обігріву будинку.

- вугільний відсів зі сполучним складом. (вугільний відсів з домішками? що таке сполучний склад?) Час горіння — 6—10 год., висока тепловіддача (5200 Ккал/кг), зольний залишок — 28%. Мінус — під час горіння виділяються небезпечні для здоров'я речовини.

#img_center_nostream#

Паливні брикети можна робити і самим в домашніх умовах з біомаси та макулатури. Детальніше про це розповідає Максим Сорока з Національного екологічного центру України.

А українець Микола Кікоть вирощує своє «паливо» у вигляді тростини міскантусу гігантського. Під час спалюванню 2 кг цієї рослини виділяється стільки ж тепла, скільки і й під час спалювання 1 кг вугілля.