ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Українці мають навчитись роздільному збору відходів — петиція

Велика Епоха

На сайті онлайн-петицій до президента з'явилася пропозиція почати в 2017 році масштабну підготовку до реалізації програми роздільного сортування сміття. Це допоможе підготувати інфраструктуру і донести до українців важливість правильної та безпечної утилізації відходів.

#img_center_nostream#Майже через рік, 1 січня 2018, набуває чинності проект закону «Про утилізацію». Але, як пише автор петиції Ірина Нецора, наразі до цього ще ніхто не готовий.

На сьогодні сортування і переробка твердих побутових відходів (ТПВ) не перевищує декількох відсотків. Цим займаються тільки деякі свідомі українці та екоактивісти.

Хоча утилізація сміття входить у вартість упаковки товарів, за яку ми платимо, але ці кошти йдуть на розширення і відкриття нових полігонів, які займають 7% території України, зазначає Ірина Олександрівна. Туди щодня звозять сотні тонн сміття, які отруюють середовище і наше здоров'я.

Автор петиції пропонує:

1.Виділити необхідні кошти і провести в наступному році широку всеукраїнську підготовку до роздільного сортування відходів.

2.Провести спеціальну кампанію, яка зможе донести до людей важливість та актуальність проблеми сортування ТПВ:

- соціальні ролики на телебаченні і в ЗМІ;

- спеціальні заняття в школах і ВУЗах;

- розіслати інформаційні матеріали по домівках.

3.Замість звичайних контейнерів встановити біля будинків спеціальні для роздільного збору відходів (скло, папір, метал, пластик).

4.Встановити громадських місцях спеціальні контейнери для збору батарейок і ртутьвмісних ламп.

5.Ввести систему заохочень для тих ОСББ, кооперативів та організацій, які добре справляються з завданням сортування.

Якщо за час, що залишився, петиція набере необхідні 25 тис. голосів, вона буде розглянута.

Численні сміттєві полігони і стихійні звалища, які можуть поглинути місто, дійсно потребують нової стратегії та підходу. Один із подібних проектів вже почав реалізовуватись у Дніпропетровській області, а в школах Кривого Рогу з'явилися контейнери для роздільного збору відходів. У Львові та Харкові планується будівництво великих сміттєпереробних заводів за сучасними європейськими технологіями.

Правильно утилізувати звичайні і хоронити небезпечні відходи, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу, українцям допоможе ЄС. Також українці можуть перейняти досвід Польщі, яка змогла розібратися зі звалищами і побудувати сучасні переробні заводи.