• Скільки сьогодні коштує встановити власну сонячну електростанцію?

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 15 грудня 2016 року
 

​Сонячна електростанція на даху або у дворі приватного будинку вже перестає бути дивиною в Україні. Сонячні батареї не тільки можуть покрити витрати електроенергії, а й дозволяють своїм господарям отримувати додатковий заробіток. Дізнаймось, скільки сьогодні коштує встановити сонячну електростанцію на даху вашого будинку.

Сонячні електростанції (СЕС) можуть бути частиною енергонезалежного будинку. Господарі, які встановлюють СЕС, можуть продавати надлишки енергії державі за «зеленим тарифом» в літній період.

При виборі електростанції фахівці радять враховувати ряд важливих факторів і скористатися спеціальним онлайн-калькулятором.

З кожним роком ціни на сонячні батареї знижуються, і тепер таке придбання може собі дозволити багато хто. За оцінками ecotown, на початок 2017 року загальна кількість СЕС в Україні може перевищити 1000. Держава теж йде назустріч всім, хто хоче перейти на альтернативну енергетику: створено законопроект, який допоможе українцям купувати сонячні панелі зі знижкою в 15%.

Якщо кілька років тому ціни на перші СЕС становили $18 тис., то сьогодні така станція з установкою коштуватиме на 40% дешевше.

Від чого залежить вартість установки СЕС «під ключ»?

1. Ціна устаткування — це 90% від загальної ціни.

2. Встановлення та налагодження — 10%.

3. Документація та оформлення «зеленого тарифу» — безкоштовно, якщо все замовлення зроблене в одній фірмі.

СЕС на 10 кВт без урахування вартості акумуляторів

Вартість установки панелей площею 70 м² «під ключ» — 10—13 тис. у.о. На рік вона може виробляти 11—12 тис. кВт*год, що дорівнює €1800/рік (після податків, з урахуванням «зеленого тарифу» і без власного споживання енергії).

СЕС на 30 кВт без урахування вартості акумуляторів

Установка панелей площею 210 м² буде коштувати — 28—34 тис. у.о. За рік вона може виробити 35 тис. кВт*год, що дорівнює €5400/рік.

Автономна СЕС на 3 кВт з накопичувачами на 3 кВт*год

Вартість — 4—5 тис. у.о. Більше підійде для невеликого будинку або дачі. За рік вона може виробляти близько 3,5 тис. кВт*год. Завдяки акумуляторам зможуть працювати основні прилади, які не потребують великої потужності. Якщо є доступ до загальної мережі, то надлишки енергії також можна буде продавати за «зеленим тарифом».

У деяких країнах з'явилися енергоефективні селища. Наприклад, у Німеччині одне із селищ завдяки сонячним панелям на дахах будинків виробляє більше енергії, ніж споживає.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...