• Як зробити дров'яну піч для обігріву теплиці

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 22 листопада 2016 року

Для збереження рослин у теплицях і парниках протягом холодного періоду використовуються різні способи опалення, найбільш економним з яких вважаються дров'яні печі. Про особливості розміщення дров'яної печі та її роботу читайте далі.

Перевага дров'яної печі для опалення теплиці — це її невисока ціна і простота у встановленні. Інфрачервоні обігрівачі теж є непоганим і економним варіантом, але для невеликих дачних теплиць вони обійдуться недешево.

Кращий варіант для парника — центральна дров'яна піч (ЦДП), в основі споруди якої — цегла та метал. Розмір печі визначається площею обігріву. Така піч встановлюється у центрі теплиці.

Під час обладнання ЦДП важливо знати про деякі її особливості:

Регулярний і частий полив рослин, створення вологого мікроклімату. ЦДП швидко висушує повітря і ґрунт, через що можуть серйозно постраждати рослини. Крім своєчасного поливу, також рекомендується поставити навколо печі ємності з водою: це допоможе підвищити вологість повітря.

2. Вирівнювання температури. Безпосередньо біля печі температура буде вищою, а на периферії — нижчою. Для високих теплиць рекомендується розмістити по периметру індукційні лампи тривалого горіння або інфрачервоні обігрівачі. Це допоможе вирівняти температуру. Для низьких теплиць можна використовувати невеликі вентилятори, які поліпшать циркуляцію повітря та гарячої води.

Як встановити дров'яну піч у теплиці

1. Установка ЦДП. У центрі теплиці викопати яму для установки ЦДП. Глибина повинна бути достатньою для того, щоб закопати піч наполовину.

2. Створення горизонтального димоходу. Димохідну трубу не рекомендується прокладати прямо по землі: це може викликати опіки рослин. Те ж можна сказати і про верхню частину теплиці: це збільшує ризик загоряння. Тому найкращий варіант — прокласти димохід, трохи заглибивши його в землю. Це допоможе додатково нагрівати землю і уникнути багатьох неприємних ситуацій.

Трубу потрібно протягнути мінімум на 3 м: так дим не потраплятиме в теплицю. Не забувайте також регулярно прочищати димохід від сажі, що поліпшить тягу.

Найекономніший варіант пічного обігріву теплиці — піч тривалого горіння. Вона складається з двох камер. У першій — згорає основна частина палива. Тут за обмеженого доступу кисню дрова довго тліють, виділяючи багато тепла. У другій камері згорають залишки палива. При цьому як паливо можна використовувати дрова і будь-які побутові відходи.

За матеріалами: Еconet.

Раніше «Велика Епоха» розповідала про український варіант смарт-теплиці, якою можна керувати з телефону. А в пустелі Австралії з'явилася найбільша еко-ферма з цілорічного вирощування томатів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...