ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Екологічна забрудненість на сході України вражає фахівців

Велика Епоха

Держкомстат склав рейтинг забрудненості областей України на 2016 рік. Небезпечною для здоров'я є екологічна ситуація у Дніпропетровській, Донецькій і Запорізькій областях, а найбільш сприятлива ситуація — в західному регіоні.

Рейтинг екологічної забрудненості областей складено з урахуванням наступних показників:

  • атмосферні викиди небезпечних речовин;
  • створення надзвичайно токсичних відходів I-III класу;
  • концентрація нітратів у ґрунті;
  • скидання стічних вод з шахт, кар'єрів, колекторів;
  • частка питної води, яка якісно не відповідає стандарту;
  • доза радонового випромінювання (яке отримує людина протягом року під час перебування у приміщенні 80% часу).

#img_center_nostream#У числі екологічно забруднених областей перші позиції займають Дніпропетровська, Запорізька, Донецька, Київська та Черкаська області, повідомляє ТСН. Два великих промислових міста на сході України — Кривий Ріг і Кам'янське (колиш. Дніпродзержинськ) — являють одну з найбільших загроз екологічній ситуації Дніпропетровської області. Криворізькі виробничі підприємства викидають в атмосферу близько 2/3 з усіх шкідливих викидів, а Кам'янське лідирує за кількістю небезпечних речовин, які вже перебувають у повітрі.

#img_center_nostream#На думку фахівців, це пояснюється тим, що промислові підприємства розташовані дуже близько, і їхні санітарні зони перекриваються. У деяких випадках у цих зонах навіть знаходяться житлові будинки або школи. Жителям цих областей доводиться дихати діоксидом азоту, фенолом, важкими металами та іншими отруйними речовинами. Таке забруднене повітря щорічно вбиває тисячі українців, — про це говорять дані ВООЗ.

Що стосується Києва, то тут в атмосферу викидається в 2 рази більше шкідливих речовин, ніж належить за нормою ГДВ (гранично допустимих викидів).

Області з помірно напруженим екологічним становищем: Чернігівська, Сумська, Полтавська, Харківська, Херсонська, Луганська, Миколаївська, Кіровоградська, Вінницька, Одеська, Житомирська, Хмельницька, Рівненська і Львівська.

Топ-5 екологічно чистих областей України очолили Чернівецька, Закарпатська, Волинська, Тернопільська та Івано-Франківська.

За словами фахівців, серед основних причин складних екологічних умов у багатьох областях України є застарілі технології виробництва, які не відповідають екологічним стандартам розвинених країн. Перехід на чисту енергетику, який інтенсивно відбувається у країнах Заходу, може змінити і ситуацію в нашій країні.

Також залишається актуальним питання правильного поводження з відходами, особливо такими, що містять ртуть. Нещодавно у Львові відкрився завод, на якому безпечно переробляють люмінесцентні лампи і ртутні термометри. Але такий завод поки єдиний в Україні.