• Які країни заважають зупинити глобальні зміни клімату (думки фахівців)

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 9 грудня 2016 року

​Серйозні зміни клімату, які відбуваються на Землі в останні роки, не на жарт насторожують дослідників. Як вплинути на цей процес і що можна зробити вже сьогодні?

Восени цього року в Марокко відбулася конференція ООН, в якій взяли участь близько 15 000 представників усіх країн світу. Темою події стала зміна клімату на нашій планеті.

Роком раніше в Парижі було прийнято міжнародну угоду і розроблено стратегію щодо боротьби з глобальним потеплінням. Як показав час, це дало свої результати: істотно знизився приріст парникових газів, і на сьогодні він складає всього 0,2—0,5% на рік.

Але є й невтішні висновки: людство як і раніше рухається до підвищення світової температури на 3 градуси, що спричинить серйозні зміни клімату та природні катаклізми.

Зменшити кількість викидів газів у атмосферу може заміна технологій і перехід на альтернативні джерела енергії. За доповіддю CE Delft, через 30 років більш ніж половина європейців будуть виробляти власну енергію з відновлюваних джерел — сонця, вітру. Країни Європи планують через 10—15 років відмовитися від автомобілів з ДВС і перейти на використання електрокарів з нульовими викидами. Все це допоможе зменшити викиди в атмосферу діоксиду вуглецю та інших небезпечних речовин.

Україна також поступово переходить на «зелену» енергетику, і чималу роль в цьому відіграють гранти від ЄС. Сонячні електростанції вже встановлені в Дніпропетровській і Вінницькій областях, і в деяких селах. Завдяки цьому Україна не тільки стає поступово енергетично незалежною, але і робить свій внесок у боротьбу з глобальним потеплінням.

Як кажуть експерти, існують і країни, які відмовляються дотримуватися вживати заходів за угодами. Особливо це стосується країн, які зацікавлені в розробці родовищ газу і нафти, і не хочуть приносити в жертву свої інтереси. У той же час в інших країнах, таких як Індія, немає нових технологій, а старі не тільки споживають багато енергії, але і забруднюють середовище викидами небезпечних речовин.

Таким чином, частина країн готова до змін, а інша — гальмує цей процес.

Вплинути на процес підвищення світової температури і змін клімату може тільки відмова від споживацького ставлення до планети і впевнені кроки в цьому напрямку. Зараз не час думати про своїх «апетити», а потрібно вводити збалансований енергоощадний ритм життя, кажуть експерти.

Цей процес зачіпає всі сфери нашого життя, і кожен може зробити свій внесок. Це — економія електроенергії (заміна звичайних ламп на енергоощадні світлодіодні), води, тепла, утеплення житла (дозволить не втрачати тепло, а зберігати його) й інші подібні заходи.

Енергоефективність стосується й економіки. За звітом МЕА, люди стали ощадливіше використовувати енергію. Це говорить про те, що навіть за високої конкуренції і розвитку економіки можна використовувати меншу кількість енергії, не зменшуючи її продуктивність.

За матеріалами: Еxpres.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...