ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Уряд обіцяє побороти «сміттєвий апокаліпсис» в Україні

Велика Епоха

«Сміттєвий апокаліпсис» в Україні тепер буде вирішуватися на державному рівні. Уряд розробив 20-річну стратегію, яка допоможе ліквідувати десятки тисяч звалищ і залучити закордонні компанії для будівництва сміттєпереробних заводів.

Законні і стихійні звалища, які займають 5—7% території України, — справжня проблема для країни і її населення.

#img_center_nostream#За даними проведеного моніторингу, на сьогодні в Україні існує понад 10 тис. звалищ — і це тільки ті, які вдалося підрахувати. Що стосується стихійних скупчень сміття в лісах і на полях, то їх не менше.

Для вирішення цієї наболілої проблеми уряд розробив глобальну стратегію подолання сміттєвої катастрофи, повідомляє канал 24. Стратегія розрахована на 20 років і стартує вже з 2017 року. Деякі її моменти ще містяться на етапі доопрацювання, але вже зараз відомо, що у стратегії покроково прописані етапи ліквідації звалищ по всій країні і принципи управління потоками 7 видів відходів:

  • тверді побутові відходи (ТПВ);
  • будівельні відходи;
  • небезпечні відходи (ртуть і ін.);
  • промислові відходи;
  • відходи сільського господарства;
  • електричні відходи, в тому числі відпрацьовані акумулятори та батарейки;
  • окрема група відходів.

Сортування сміття допоможе залучити іноземних інвесторів, які будуватимуть в Україні сміттєпереробні заводи і зароблятимуть на переробці відходів.

Але тут є одна велика проблема: українці не сортують відходи, і багато хто навіть не знає, чому це необхідно. Тому в стратегії додатково прописали питання роздільного збору відходів.

Щоб підготувати інфраструктуру і донести до людей важливість правильної та безпечної утилізації відходів, ініціативні українці просять підтримати петицію до президента.

#img_center_nostream#Крім загальнонаціональної стратегії поводження з відходами, в деяких містах України вже почали реалізовуватися місцеві програми. Наприклад, у Дніпропетровській області планується ввести роздільний збір ТПВ і «нульовий тариф» на відходи, переглянути витрати на перевезення сміття та скоротити кількість полігонів.

А жителі селища Харківської області не стали чекати на зміни і самі організували роздільне збирання і переробку сміття.

Сортування сміття — зовсім нескладна справа, достатньо знати кілька основних правил і адреси пунктів, куди можна принести вторсировину.